Meizu Pro 6 Plus nabídne stejnou výbavu jako Galaxy Note 7. Navrch přidá duální fotoaparát

Začátek září letošního roku si čínská společnost Meizu rezervovala pro tiskovou akci, kde podle očekávání odhalí několik zajímavých novinek. Jednou z nich se pravděpodobně stane model Meizu Pro 6 Plus, který má lákat na prémiovou výbavu a zajímavý design. Stěžejním prvkem se stane dvojitě zakřivený Super AMOLED displej s rozlišením 1140 x 2560 pixelů. Na základní desce se usídlí procesor Exynos 8890, který doprovodí 4GB operační paměť a GPU Mali-T880. Pozornější z vás si okamžitě všimli, že jde o totožné kombo, jaké lze nalézt u Samsungu Galaxy S7/Edge (recenze) a Galaxy Note 7. Pokud jsou údaje z benchmarku skutečně pravdivé, půjde o přímého konkurenta, v jehož prospěch bude hrát především nižší cena.

Interní úložiště pojme maximálně 32 GB dat, zda půjde rozšířit za pomoci slotu na paměťové microSD karty, zatím nikdo neprozradil. Pořizování multimediálního obsahu dostane na starosti 12Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou a čelní kamerka s rozlišením 5 Mpx. Na uniklých renderech si lze mimo jiné všimnout dalšího prvku pod hlavní optikou. Podle anonymních zdrojů má jít o druhý fotoaparát s odlišným ohniskem. V praxi má duální řešení sloužit pro zoomování a dodatečné hrátky s hloubkou ostrosti.

meizu_pro_6_plus_antutu

Ačkoli se všechny publikované informace snaží působit důvěryhodně, doporučujeme příliš nejásat a vyčkat na oficiální premiéru. Kromě Meizu Pro 6 Plus se údajně dočkáme debutu chytrých hodinek a dalšího smartphonu s ještě působivějším hardwarem.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku