Domů » Bleskovky » Meizu MX4G dorazí s 5,5″ displejem a ultrajemným rozlišením 1536 x 2560 pixelů

Meizu MX4G dorazí s 5,5″ displejem a ultrajemným rozlišením 1536 x 2560 pixelů

Technologické hranice v odvětví mobilní elektroniky se posunují téměř každý měsíc. To, co nám nyní může připadat jako absolutní špička, se v následujícím období stane nepsaným standardem. Tato skutečnost se nepopiratelně týká i trhu s chytrými telefony, jejichž výpočetní výkon a další složky hardwarové výbavy se sunou na stále vyšší úroveň. Trendem minulého roku byly smartphony s HD rozlišením. Letošní vlajkové modely výrobců již disponují fullHD panely a je více než zřejmé, že u tohoto rozlišení to rozhodně neskončí.


Povedený koncept zatím nepředstaveného Meizu MX4G

Nejnovější informace, které se točí okolo připravované novinky MX4G od čínského Meizu napovídají, že se můžeme těšit na dotykový displej s úhlopříčkou 5,5“ a neuvěřitelným rozlišením 1536 x 2560 (500 ppi) obrazových bodů. S tím jde ruku v ruce otázka týkající se zbytku hardwarové výbavy. Takto vysoký počet pixelů si jistě vyžádá osazení komponenty, které se dokážou vyrovnat s vysokými nároky na grafické výpočty. Ty však prozatím nikdo ze zástupců společnosti pochopitelně neprozradil.

Meizu MX4G se údajně dočká premiéry začátkem příštího roku a zřejmě se tak stane prvním telefonem s takto jemným displejem. Dozajista však nezůstane osamocen, jelikož od ostatních výrobců v čele s jihokorejským Samsungem se očekává nasazení panelů s obdobnou hustotou pixelů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments