Meizu MX4 Pro s Quad HD displejem se začíná prodávat v ČR

Meizu zahájí v nadcházejících dnech na českém trhu prodej svého vlajkového modelu MX4 Pro, který je vylepšenou verzí dříve testovaného Meizu MX4 (recenze). Ve světě si tento telefon získal popularitu především díky rychlému osmijádrovému procesoru Samsung Exynos 5430 a jemnému displeji s Quad HD rozlišením (2k). Meizu patří mezi 10 nejúspěšnějších výrobců na čínském trhu dle počtu prodaných zařízení. Model Meizu MX4 Pro bude v prodeji za doporučenou cenu 13 990 Kč včetně DPH za 32GB verzi.

Operační systém Android 4.4 KitKat s robustní uživatelskou nadstavbou Flyme OS 4 hospodaří s celkem 3 GB RAM, které doplňí 32GB interní úložiště (16 a 64GB verze u nás oficiálně dostupná nebude); se slotem na microSD kartu nepočítejte. Pro focení je připraven 20,7Mpx Exmor RS snímač od Sony (IMX220) se světelností f/2.2, který doplňuje duální přisvětlovací dioda. Nad displejem má své místo 5Mpx selfie kamerka OmniVision OV5693, která rovněž disponuje světelností f/2.2. Celková hmotnost telefonu je díky hliníkové konstrukci 158 gramů.

Ve výbavě dále najdeme NFC, duální WiFi 802.11 ac, Bluetooth 4.0 a GPS, u LTE bohužel zamrzí absence pásem 800 a 900 MHz. Zajímavě je vyřešené středové tlačítko pod displejem, ve kterém se pod safírovým sklíčkem nachází 360stupňová čtečka otisků prstů, kterou Meizu označuje jako mTouch.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku