Meizu MX: První čtyřjádrový telefon s Androidem (preview)

Čínská společnost Meizu v září představí nabušený smartphone s označením MX, který by se měl stát vůbec prvním telefonem s Androidem vybaveným čtyřjádrovým CPU.

Meizu se mezi uživateli chytrých telefonů zapsalo jako poměrně zajímavý výrobce, jehož modely se ve většině případů snažily odlišovat od konkurence, i když jejich úplně první dítko muselo být nakonec staženo z prodeje, protože podle slov Applu příliš kopírovalo design iPhonu. V průběhu září se dočkáme představení další novinky s názvem MX, která bude dostupná ve dvou variantách. Ta výkonnější bude osazena čtyřjádrovým procesorem a 32 GB vnitřní paměti. Levnější varianta nabídne 16 GB paměti a dual-core procesor. Meizu zatím neupřesnilo, jaké čipy použije; nabízí se řešení od Qualcommu nebo NVidie (Kal-El), u dvoujádrové verze by volba mohla padnout na TI OMAP4. Meizu MX by se na pulty obchodů mělo dostat s Androidem ve verzi 2.3 obohaceným o vlastní uživatelské prostředí. Nejsem si jistý, zda čtyřjádrový procesor nebude pouze marketingovým tahem, protože Android v současné době neumí správně hospodařit ani s dvoujádrovými čipy, ale je jisté, že výkonu bude u MXka na rozdávání. Zajímavá je rovněž podpora technologie HSPA+, díky které bude možné stahovat data teoretickou rychlostí až 21 Mb/s. Kapacitní displej bude disponovat úhlopříčkou 4″ palce a qHD rozlišením (540 x 960 px), některé zdroje dokonce uvádějí HD rozlišení, tak uvidíme, jaká varianta se v září potvrdí.

- - -

Ve výbavě dále najdeme Wi-Fi s podporou standardů 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS, HDMI výstup a 8MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou a možností záznamu fullHD videa při 30 FPS. Celkové rozměry telefonu by měly být 63.5 x 119 x 9.5 milimetrů, hmotnost zatím nebyla zjištěna. S uvedením do prodeje se počíta na konci letošního roku, cena 16GB verze s dvoujádrovým procesorem by měla být zhruba 550 dolarů (9 100 Kč).

- - -

Video z července, na kterém se Meizu MX odhaluje

Zdroje: Engadget, Diviline, MeizuMe

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku