Meizu MX: Do prodeje se dostane v červnu s vylepšeným hardware

O tomto zařízení jsme vás informovali již loni v létě, kdy se předpokládalo, že na trh dorazí v září 2011; toho jsme se sice nedočkali, nicméně na internetu se objevily další informace o jeho výbavě. Pod označením MX se měly objevit dva různé modely – jeden s dvoujádrovým procesorem a 16 GB vnitřní paměti, druhý pak měl mít dokonce čtyřjádrový procesor a dvojnásobek datového úložiště, tedy 32 GB. Ten dvoujádrový se dostal na trh 2. ledna 2012, na jeho výkonnější dvojče si zatím budeme muset počkat. Zatímco v létě se ještě nevědělo, který chip nakonec Meizu nasadí, des již víme, že to bude čtyřjádrový Samsung Exynos. Kromě procesoru a vnitřního úložiště by mělo Meizu MX nabídnout i větší baterii (údajně však bude rozdíl jen 100 mAh) a pravděpodobně i větší RAM. Údaj o paměti zatím nebyl oficiálně potvrzen, spekuluje se však, že by se mohlo jednat o 2 GB.

 

Špatná zpráva je, že si na něj počkáme až do léta, na trhu by se měl objevit v červnu. Kvůli prokrastinaci již Meizu MX trochu ztratilo na exkluzivitě, neboť ještě loni mohl být prvním chytrým telefonem se čtyřjádrovým procesorem; mezitím však čínského výrobce předběhl například jeho tchajwanský konkurent HTC s modelem One X další jsou mu v patách.

Zdroj: PocketNow

Autor článku Ruslan Botsyurko
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku