Meizu M3X oficiálně: atraktivní střední třída inspirovaná Honorem 8

Společnost Meizu včera nepředstavila pouze vrcholový model Pro 6 Plus (více informací), ale také sympatickou střední třídu se zajímavým designem – model M3X.

m3

Zepředu novinka zase tolik nepřekvapí – rozměrný 5,5″ Full HD displej s po stranách zaobleným 2,5D sklem a oválným tlačítkem se čtečkou otisků prstů pod ním. Zaujmou však záda, která jsou skleněná a při měnícím se úhlu a intenzitě osvětlení dokáží vytvářet zajímavé efekty. Toto řešení jsme viděli např. u Honoru 8 (recenze), zejména přihlédneme-li k méně tradiční modré barvě.

 

Telefon na rozdíl od zmíněného Honoru spadá do střední třídy, pohání jej osmijádrový MediaTek Helio P20 s grafickým čipem Mali T880. V nabídce výrobce budou dvě paměťové varianty, slabší se 3 GB RAM a 32GB pamětí, draží se 4GB RAM a dvojnásobným úložištěm. O slotu na paměťovou kartu se výrobce nezmiňuje. Na pořizování snímků je připraven 12Mpx fotoaparát s duální LED na zádech, případně 5Mpx selfie kamerka; v obou případech se světelností f/2.0.

m2

Meizu M3X si bere energii z 3 200mAh akumulátoru, o jehož dobíjení se stará konektor USB-C a technologie rychlého nabíjení mCharge. Bezdrátová konektivita je zajištěna Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.1 a nechybí ani podpora sítí LTE, bohužel podporované frekvence výrobce ve specifikacích nezmiňuje. Na telefonu běží operační systém Flyme OS postavený na Androidu 6.0 Marshmallow.

m6

Meizu M3X se začne prodávat v Číně 8. prosince. K dispozici bude v perlově bílé, modré, zlaté a obsidiánově černé; slabší paměťová verze přijde na 1 699 CNY (asi 6 300 korun bez DPH), vybavenější model bude stát 1 999 CNY (asi 7 400 korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku