Domů » Bleskovky » Meizu Pro 6 Plus odhalen: srdce z Galaxy S7 a nevšední fotoaparát

Meizu Pro 6 Plus odhalen: srdce z Galaxy S7 a nevšední fotoaparát

Čínská společnost Meizu představila letos dva nadupané smartphony – Meizu Pro 6 (více informací) a Meizu Pro 6s. Tato dvě zařízení jsou uvnitř i navenek téměř identická a podobně je na tom právě představený Meizu Pro 6 Plus, jež láká především na parametry. Ty jsou dosti podobné legendárnímu Galaxy S7 od Samsungu.

Celý přístroj je vzhledem k velikosti displeje rozměrný – tloušťka činí 7,3 mm a váha pak 158 gramů. Čelní straně dominuje 5,7palcový Super AMOLED displej s vysokým rozlišením 2560 x 1440 bodů, který se chlubí funkcí 3D Press, nebo-li technologií na rozpoznávání síly dotyku (podobné technologii 3D Touch od Applu). Neméně zajímavá je i implementace oblíbené funkce AOD (Always On Display), kterou dobře znají uživatelé vlajkových lodí společnosti Samsung.

meizu-pro-6-plus-04

Nad displejem se ukrývá 5Mpx kamera se světelností f/2.0, přičemž na straně zadní je 12Mpx čip se světelností f/2.0 vyráběný společností Sony – konkrétně jde o velice povedený CMOS senzor IMX386 s optickou stabilizací obrazu (OIS). Zajímavé je, že výrobce do malého kroužku pod fotoaparátem umístil až 10 přisvětlovacích diod, v jehož samotném středu se pod černým sklem nachází laserový autofokus.

meizu-pro-6-plus-01

Srdcem přístroje je procesor Exynos 8890, jež vyrábí společnost Samsung. Tento čipset můžete taktéž spatřit v jedné z variant Galaxy S7 – dostatečný výkon je tedy zaručen. Dále potěší přítomnost 4 GB RAM a možnost volby mezi 64 a 128GB (UFS 2.0) vnitřním úložištěm. Dobrou výdrž by měla zaručit 3400mAh baterie, u které výrobce garantuje nabití na 60 % kapacity za pouhou hodinu nabíjení – nabíjecí výkon má až 24 W. V neposlední řadě se pod displejem přístroje nachází velice rychlá čtečka otisků prstů, která dokáže nejen za pouhých 15 milisekund odemknout zařízení, ale také umí během pěti sekund změřit váš tep.

meizu-pro-6-plus-05

Zařízení bude dostupné ve třech barevných variantách, a to ve zlaté (Champagne Gold), stříbrné (Moonlight Silver) a tmavě šedé (Deep Ash). Cena základní verze s 64GB úložištěm začíná na 436 dolarech (přibližně 10 900 Kč bez DPH) a verze se 128GB úložištěm bude k mání za 479 dolarů (cca 11 900 Kč bez DPH). Telefon se začíná prodávat v Číně a předpokládá se, že Meizu uvede i globální variantu, jen zatím nevíme kdy.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Diskuze k článku

  1. Asi máte adepta na zajímavý test po novém roce…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).