Meizu Pro 7: kopie Galaxy S6 edge se 4K displejem a 8 GB RAM?

Společnost Meizu se chystá představit nabušený smartphone Pro 7. Poprvé jsme o něm slyšeli již před loňskými Vánoci, nyní se nám do rukou dostávají nové informace, díky nimž se můžeme na chystanou novinku podívat podrobněji.

meizu

Telefon má na první pohled zaujmout rozměrným, oboustranně zahnutým displejem s úhlopříčkou 5,7 palce a v nejvyšší konfiguraci se 4K rozlišením. V jeho útrobách má tikat desetijádrový MediaTek Helio X30, kterému budou sekundovat až 8 GB operační paměti. Celkem mají být dostupné tři paměťové varianty – 4/64 GB, 6/128 GB a 8/128 GB. O pořizování fotografií se postará 12Mpx fotoaparát vzadu, případně 8Mpx selfie kamerka vepředu.

Designově bude telefon připomínat Samsung Galaxy S6 edge, zejména díky zahnutému displeji a oválnému tlačítku se čtečkou otisků prstů pod ním. Design kovových zad se ponese v duchu ostatních prémiových telefonů Meizu, zejména díky charakteristicky vedeným linkám umožňujícím průchod signálu bezdrátových sítí.

gsmarena_003

Počítáme, že Meizu svoji chystanou novinku představí někdy v druhé polovině letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku