Domů » Bleskovky » Mega displej přichází. HMD příští týden představí novou Nokii

Mega displej přichází. HMD příští týden představí novou Nokii

Společnost HMD Global má poměrně nezvykle naplánované tiskové konference. V minulém týdnu nám v Londýně ukázala smartphone Nokia 7.1, nyní láka na další událost, která se odehraje tento čtvrtek v Indii. Podle oficiální upoutávky mý být představen nový smartphone s mega displejem.

Nokia 7.1 s větším displejem a rychlejším čipsetem

Patrně se bude jednat o dlouze spekulovanou Nokii 7.1 Plus, která bude zřejmě vycházet z Nokie 7.1, ale nabídne větší zobrazovač, který indičtí uživatelé více ocení. Hovoří se o panelu s úhlopříčkou 6,18″, což upřímně zase tak „mega“ není; některé konkurenční tabletofony nabízejí displeje s úhlopříčkou blížící se sedmi palcům.

Mezi dalšími spekulovanými parametry má být čipset Qualcomm Snapdragon 710, 4 GB RAM a 64GB paměť, kterou bude možné rozšířit paměťovou kartou. Záda telefonu má zdobit duální fotoaparát, zřejmě postavený ve spolupráci se značkou Zeiss.

Je dost možné, že Nokia 7.1 Plus bude exkluzivně dostupná pouze na indickém trhu, minimálně krátce po svém uvedení. Zda se dostane i na globální trh, je v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments