Sledujte nás na YouTube

MediaTek vyvíjí osmijádrový procesor pro mobilní zařízení

Procesory od čínského výrobce MediaTek se čím dál více začínají objevovat i v zařízeních prodávaných v České repuublice a společnost se svými ambicemi stát se jedničkou na trhu mobilních čipsetů rozhodně netají. Místo útočení na přední příčky benchmarků se MediaTek soustředí na poměr cena/výkon. Jeho novou vlajkovou lodí se už brzy stane osmijádrový procesor, na němž výrobce v tuto chvíli pracuje.

 

Oproti Samsungu Exynos Octa, jenž má čtyři jádra postavená na architektuře Cortex-A7 a čtyři na Cortex-A15, bude mít novinka všechna jádra na jednodušší Cortex-A7 a co je důležitější – na rozdíl od řešení u Samsungu bude mít všech osm jader na frekvenci přibližně 2 GHz aktivních zároveň. Nakolik velký bude přínos v praxi je otázka, avšak na nějaké zásadní rozdíly oproti čtyřjádrovým procesorům bychom nevsázeli.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *