Domů » Bleskovky » MediaTek vyvíjí osmijádrový procesor pro mobilní zařízení

MediaTek vyvíjí osmijádrový procesor pro mobilní zařízení

Procesory od čínského výrobce MediaTek se čím dál více začínají objevovat i v zařízeních prodávaných v České repuublice a společnost se svými ambicemi stát se jedničkou na trhu mobilních čipsetů rozhodně netají. Místo útočení na přední příčky benchmarků se MediaTek soustředí na poměr cena/výkon. Jeho novou vlajkovou lodí se už brzy stane osmijádrový procesor, na němž výrobce v tuto chvíli pracuje.

 

Oproti Samsungu Exynos Octa, jenž má čtyři jádra postavená na architektuře Cortex-A7 a čtyři na Cortex-A15, bude mít novinka všechna jádra na jednodušší Cortex-A7 a co je důležitější – na rozdíl od řešení u Samsungu bude mít všech osm jader na frekvenci přibližně 2 GHz aktivních zároveň. Nakolik velký bude přínos v praxi je otázka, avšak na nějaké zásadní rozdíly oproti čtyřjádrovým procesorům bychom nevsázeli.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).