Domů » Bleskovky » MediaTek údajně chystá velmi výkonný desetijádrový procesor, výroba by se měla rozběhnout ke konci roku

MediaTek údajně chystá velmi výkonný desetijádrový procesor, výroba by se měla rozběhnout ke konci roku

Tchajwanská společnost MediaTek je konkurencí pro společnost Qualcomm, výrobci však její čipy osazují především v levnějších telefonech. V roce 2013 představil MediaTek první opravdový osmijádrový procesor, a podle neoficiálních informací nedávno představil vybraným společnostem další produkt.

 

To by měl být desetijádrový procesor Helio X20 a v benchmarku AnTuTu by měl dosahovat více, než 70 000 bodů. Pro porovnání, poslední procesor od MediaTeku MT-6795, který pohání například HTC One M9 Plus, dosahuje „pouhých“ 50 000 bodů.

 

HTC One M9 Plus

Společnost je prý schopna zahájit sériovou výrobu na konci roku 2015. MediaTek si od nového procesoru Helio nejspíše slibuje větší penetraci na americkém trhu, kde se mu prozatím nepodařilo se výrazněji prosadit. Podle analytiků by tohoto cíle mohl dosáhnout právě s tímto velmi výkonným procesorem, MediaTek se však k novému procesoru prozatím oficiálně nevyjádřil.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentářů

 1. Poslední dobou mě začíná celkem mlátit do očí slovíčko údajně. Jen když proletím nadpisy na první stránce, tak ho vidím 4x… Spíš bych ocenil články, které nejsou jen vymyšlené a označené slovíčkem „údajně“ nebo „spekulace“

 2. Ascension (neregistrovaný)

  Takže procesor na úrovni 8.jádra exynos :-D

  • Fore (neregistrovaný)

   Asi tak, Mediatek vždy dohání konkurenci v celkovém výkonu pouze vyhnáním počtu jader. Výkon na jedno jádro je přitom daleko důležitější a tam ztrácí. Ještě horší je to u grafik, tam používají zastaralé a na dané rozlišení velmi nedostačující.

 3. Palo (neregistrovaný)

  Delejte to jak APPLE staci 2 jadra na co 10. Za rok za dva budou v mobilech 100 jadra. To neni ani v PC tohle. Radeji se zamerte na poradne odladeni androidu s nesmyslnyma nadstavbama pak bude stacit to dvoujadro jak ma iphone 6. Staci jen premyslet a zamerit se na odladeni

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).