Domů » Bleskovky » MediaTek spolupracuje s Operou: Nové procesory budou komprimovat data

MediaTek spolupracuje s Operou: Nové procesory budou komprimovat data

Opera počátkem letošního roku představila svůj nástroj Opera Max, který pomáhá snížit množství nešifrovaných datových přenosů napříč celým systémem Android, přičemž komprese dat probíhá prostřednictvím serverů Opery. Této technologie chce využít společnost MediaTek ve svých chystaných 64bitových čipech a spolupracuje s Operou na její integraci do svých procesorů. 

 

Integrace se bude týkat osmijádrového čipu MT6752 (8 × Cortex-A53, 2,2 GHz) a čtyřjádrového čipu MT6732 (4 × Cortex-A53, 1,5 GHz), oba procesory budou schopné snížit počty datových přenosů až o 50 % a to bez nutnosti stáhnout si z Google Play aplikaci Opera Max. Majitelé telefonů s těmito čipy však dostanou možnost tuto funkci deaktivovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Lister0 (neregistrovaný)

    Uniká mi, co z toho má Opera. Nějaké licenční poplatky nebo provizi za služby? To, co dělal jejich SW, teď bude dělat cizí HW „bez nutnosti instalace aplikace Opera Max“. Takže Opera dospěje k tomu, že si bude méně uživatelů stahovat jejich produkt…

  2. xxx (neregistrovaný)

    Co jsem se dočetl jinde (a teď opravdu už nevím kde), tak Mediatek přidal HW podporu (akceleraci) pro dekompresi dat přicházejících ze serverů Opery. Takže proto, abyste šetřili data nestačí jenom procesor, ale musíte mít aplikaci, která bude komunikovat se servery Opery a od tama stahovat data. Opera na tom vydělá tak, že zařízení s procesory od Mediateku budou mít předinstalovaný jejich prohlížeč + (nejspíš) nějaký finanční příspěvek od Mediateku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).