Domů » Bleskovky » MediaTek odhalil novou řadu procesorů Helio v čele se 64bitovým osmijádrem X10

MediaTek odhalil novou řadu procesorů Helio v čele se 64bitovým osmijádrem X10

MediaTek se rozhodl zaútočit na ty nejvyšší příčky a jeho nová řada Helio si bere na mušku high-endové procesory jako Snapdragon 8xx či Exynos. Prvním představeným čipem je 64bitový MediaTek Helio X10. Ten sestává z osmi Cortex-A53 jader taktovaných na frekvenci 2,2 GHz a mezi jeho další funkce patří podpora displejů s obnovovací frekvencí až 120 Hz či záznam slow-motion videa v rozlišení 480p.

 

Později jej v portfoliu doplní řada Helio-P, o jejích specifikacích však nejsou v tuto chvíli dostupné žádné podrobnosti. Na praktické poznatky každopádně nebudeme muset čekat dlouho, jelikož první zařízení vybavená procesory řady Helio se objeví ještě ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Fore (neregistrovaný)

    A53? Hm tak to nic…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).