Sledujte nás na YouTube

MediaTek odhalil novou řadu procesorů Helio v čele se 64bitovým osmijádrem X10

MediaTek se rozhodl zaútočit na ty nejvyšší příčky a jeho nová řada Helio si bere na mušku high-endové procesory jako Snapdragon 8xx či Exynos. Prvním představeným čipem je 64bitový MediaTek Helio X10. Ten sestává z osmi Cortex-A53 jader taktovaných na frekvenci 2,2 GHz a mezi jeho další funkce patří podpora displejů s obnovovací frekvencí až 120 Hz či záznam slow-motion videa v rozlišení 480p.

 

Později jej v portfoliu doplní řada Helio-P, o jejích specifikacích však nejsou v tuto chvíli dostupné žádné podrobnosti. Na praktické poznatky každopádně nebudeme muset čekat dlouho, jelikož první zařízení vybavená procesory řady Helio se objeví ještě ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Jeden komentář

  1. Fore (neregistrovaný)

    A53? Hm tak to nic…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *