Domů » Bleskovky » MediaTek Helio X20 otestován benchmarkem: Jeho deset procesorových jader nemá konkurenci

MediaTek Helio X20 otestován benchmarkem: Jeho deset procesorových jader nemá konkurenci

MediaTek letos v květnu představil první mobilní procesor s deseti jádry, model Helio X20 (více informací), avšak ten se dosud nestal motorem žádného zařízení. První smartphony poháněné tímto čipsetem byly očekávány ještě v tomto roce, bohužel však asi budeme muset ještě nějaký měsíc počkat. Zatím se můžeme podívat na první syntetické testy, neboť první zařízení s Heliem X20 (a Androidem 6.0) zachytil benchmark GeekBench.

  

Čipset si v testu jednoho jádra vysloužil hodnocení 2094 bodů, zapojení všech jader mu vyneslo 7037 bodů. V jednojádrovém výkonu jej předčí jak Apple s čipsetem A9, tak Qualcomm se svými novými jádry Kryo; v obou případech se pohybujeme na rozmezí 2 300 – 2 400 bodů. Sílu všech deseti jader však jen tak někdo nepřekoná, hranici 7 000 bodů se dosud žádný mobilní čipset nepřiblížil. Pro srovnání Qualcomm Snapdragon 820 podává výkon mezi 4 500 – 5 000 body.

 

Otázkou je, zda se najdou aplikace, které dokáží výkon všech deseti jader využít. První smartphony s Heliem X20 by měly přijít z Číny, spekuluje se o značkách Zopo a Xiaomi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments