Domů » Články » MDA Vario: Aktivace rychlého Wi-Fi (802.11g)

MDA Vario: Aktivace rychlého Wi-Fi (802.11g)

MDA VarioHTC Wizard, který je u nás prodávaný pod názvem MDA Vario (T-Mobile) má defaultně aktivované pouze Wi-Fi standardu 802.11b, které nabízí přenosovou rychlost 11mb/sec. Zatímco u nás se Vario prodává s tímto handicapem, u některých operátorů má standardně aktivované rychlejší Wi-Fi 802.11g (54mb/sec). Na fóru ppc-welt se však objevil užitečný tweak, který dovoluje všem majitelům Varia aktivaci rychlejšího Wi-Fi. Stačí pouze udělat drobnou změnu v registrech.

Přes libovolný editor registrů nastavte tyto hodnoty:
HKEY_LOCAL_MACHINE\COMM\TNETWLN1\PARMS: dot11SupportedRateMask=1
HKEY_LOCAL_MACHINE\COMM\TNETWLN1\PARMS: dot11SupportedRateMaskG=8

Nebo si stáhněte tento CAB soubor, který úpravu provede za vás. Pro dokončení je ještě potřeba restartovat Vario.

Zdroj: MSmobiles.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. A nejste vy náhodou z té ,,konkurence,, ?
    Děkuji samozřejmě za upozornění, zdroj jsem doplnil a pokud jste četl naše předchozí bleskovky, pak víte, že pokud čerpáme odjinud, vždy uvádíme zdroj (a MSmobiles v nich figuruje mnohokrát), zde jsem na to prostě zapomněl.

  2. Děkuji za upozornění, CAB soubor jsem aktualizoval v Download sekci (z vašeho linku z ce4you), takže již žádné nežádoucí účinky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).