Domů » Bleskovky » Mathman: originální česká aplikace, která vás naučí matematiku

Mathman: originální česká aplikace, která vás naučí matematiku

Tápete v matematice nebo si chcete jen procvičit pár příkladů na písemku? Pak byste neměli minou českou aplikaci Mathman. Za titulem stojí absolvent brněnského VUT Jan Maloušek, který aplikaci vyvinul v rámci své diplomové práce.

mathman

Aplikace slouží k zábavné a interaktivní výuce matematiky, se kterou vám bude pomáhat matematický superhrdina Mathman. V jednotlivých matematických kurzech naleznete interaktivní teorie i příklady k procvičení. Nakonec své znalosti budete muset prokázat v závěrečném souboji, kde půjde doslova o život. Každý kurz totiž stráží matematické monstrum, jehož poražením kurz splníte.

Aplikace momentálně obsahuje více než 2000 příkladů a 110 interaktivních teorií od zlomků, přes rovnice až po komplexní čísla. Autor navíc pravidelně přidává nový obsah.

Aplikaci momentálně využívá již 15 000 uživatelů. Mathman v červnu zaujal porotu startupové soutěže T-Mobile Rozjezdy, kde získal třetí místo za Jihomoravský kraj. Aplikace je k dispozici zdarma v obchodě Google Play. V placené verzi za 24 Kč měsíčně nebo 99 Kč (doživotní licence) mají uživatelé kromě prémiového obsahu a odstranění reklam k dispozici také možnost vytvářet si vlastní testy. Verze pro iOS je rovněž v přípravě, nicméně žádný konkrétní termín zatím nebyl stanoven.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments