Material Design: Nový designový jazyk Androidu (L Preview), který má sjednotit vzhled aplikací

První náhledy nového prostředí nové verze systému Android (prozatím označovaného jako L Preview) se nesou v duchu plovoucího flat designu plného nových animací. Google ukázal, jak navrhovat jednotný design aplikací a využít nových animací, tzv. Material Design.

Myšlenka je taková, že prvky uživatelského prostředí reagují na dotek velmi intuitivním způsobem, animace je jemnější a barvy jsou jasnější, aby vynikly důležitější informace. Nová verze Androidu bude pro tyto účely obsahovat více než 5000 nových API, které budou pro účastníky Google I/O k dispozici ještě dnes. Rovněž byla zprovozněna nová webová stránka, která má naučit vývojáře navrhovat aplikace v novém designu.

  
Obrazovka uzamčeného zařízení, historie hovorů a nabídka Rychlé volby

Google ukázal nový vzhled telefonní aplikace, Gmailu a také prohlížeče Chrome, vylepšeny byly i notifikace, chcete-li odmítnout hovor, stačí jej odstranit gestem. Chystá se i nový klávesnice a další novinky. Podle prvních obrázků vypadá nový Android, kterému se prozatím přezdívá „L“ velmi jednoduše a čistě.

  
Nová podoba notifikací na zamčené obrazovce a v otevřené aplikaci

Nová verze systému Android L bude mimochodem od zítřejšího dne dostupná vývojářům, kteří se mohou pustit do upravování svých aplikací. Dostupné by měly být i image pro Nexus 5 a Nexus 7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

85 komentářů

 1. saidlik (neregistrovaný)

  Sem jediný kdo v novém android vidí hoooodně silnou inspiraci WP? :D

  • Royce (neregistrovaný)

   Jak lidi kurvovali na Metro, když to byla novinka.. a najednou to všichni kopírujou.. :-D

  • HonzaBRR (neregistrovaný)

   Mix nového Sense a Metra. Dlaždice, obdélníky, ztmavená fotka umělce/vyhledávaného místa v pozadí… :D

   Ale docela se mi to z prezentace líbí.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Řekne te mi vy umělci, kde přesně vidíte tu hodně silnou inspiraci WP? Inspirace minimální, akorát Holo udělali ještě víc flat. Vážně vaše myšlenkový pochody nechápu, evidentné máte pocit, že MS má patent na pastelový barvy nebo čtyřhrany.

  • GreenArrow (neregistrovaný)

   Jak metro, tak podle mě i BB OS10(spodní telefonek…)

  • Vojta (neregistrovaný)

   Kdo sem chodí častěji, tak mu muselo být jasný, že se tu u článků novinek z I/O objeví podobný s prominutím „výblitky“ od lidí, co mají doma woodoo figurku Larryho Page píchajíc do ní jehly.

  • maxxz (neregistrovaný)

   Mě se líbí jak každý hanil WP za moc jednoduchý dizajn, za jednobarevné dlaždice apod.

   Po pár letech se ukázalo jak moc nadčasové to bylo, když se k tomu všichni dostávají.

  • GreenArrow (neregistrovaný)

   Nemám doma figurku Larryho Page (popravdě ani moc nevím kdo to je a ani vědět nechci). Android je mi ukradený, používám a používat budu iOS. Jenom říkám, že je to směsice všeho…například lockscreen mi přijde inspirace iOSem. Jak někdo psal, z každýho něco, z vlastní hlavy nic.

  • saidlik (neregistrovaný)

   hele to není hate :D … měl sem androida 2 roky, předtím Iphone a teď WP. Ta podobnost tam je, kdo tvrdí něco jiného tak si lže do kapsy. Ale nic proti, mě se to líbí, přesně tenhle design mám rád

  • mceza (neregistrovaný)

   Ono nejde o podobnost. Tu vem čert. Jde o to, že do Androidu se dostaly ty designové prvky, které WP hateři roky kritizovali… :D

  • Standa (neregistrovaný)

   Hm, od MS si Android vzal flat, od Applu přebarvičkovanost.

   Ale klidně ať to dělá, flat mám rád. A pokud se ještě k tomu po letech celé GUI stane nepřekombinované a konzistentní, budu jedině pro.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Inspirace zejmena od WP je vice nez zrejma, trochu take od iOS (barvicky).To se samozrejme reklamosystemakum bude tezko priznavat, kdyz do dlazdic a UI roky kopali.Od Micorosftu se ted zacina ucit a kopirovat.

  • maxxz (neregistrovaný)

   Jednoho dne se stane toto doufám pravdou:“First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.“

   Právě je MS ve třetí fázi :))

  • Geary (neregistrovaný)

   Jenom teda napiš , která systémová aplikace je podobná tomu, co je na wp, teď mám jednu lumii před sebou a všude je jen velký bílý text na černým pozadí, tedy podobnost nula. Spíš mi to přijde, že někdo chce cpát WP mezi dva úspěšný systémy, kam zatím rozhodně nepatří.

  • Geary (neregistrovaný)

   MAXXZ- naopak, je stále v první fázi kvůli neschopnosti překročit 5% podílu na světovém trhu.

  • Standa (neregistrovaný)

   Já sám používám Android, WP nemám, ale „inspirace“ je vidět dost jasně. Ale chápu, že kdo posledních pár let šel s davem a nadával na MS, si teď musí nějak udržet tvář :-)

  • mceza (neregistrovaný)

   Geary: Zkus si přepnout na bílé pozadí a podobnost bude jasná ;)

  • Geary (neregistrovaný)

   Pokud máš android, tak jak najednou můžeš vidět nějakou inspiraci něčím jiným, když jsou ty změny naprosto minimální oproti předchozí verzi a kdyby mi někdo ukázal screenshoty z téhle nové verze androidu před rokem, okamžitě poznám, že jde o android. S iOs si byl android vždy podobný, nakonec i aplikace pro oba mají stejný vzhled, ale vzhled WP je úplně odlišný a na něj jsem nikdy nenadával.

  • Geary (neregistrovaný)

   Mceza, teď jsou to zas jen černý písmena na bílém pozadí, žádná grafika , nic. Abys mi za chvilku nepsal, že písmenko ká vypadá na androidu podobně, jako na wp.

  • Standa (neregistrovaný)

   Máš pravdu, my jsme se totiž o inspiraci Microsoftem domluvili v SZ a teď to tu všichni píšeme. Jako největší úspěch považujeme, že se nám k tomu povedlo přemluvit i některé světové magazíny.

  • Geary (neregistrovaný)

   Nemuseli jste se domlouvat, takhle se chová fanatickej dav, kdy jeden něco řekne a ti jednodušší se toho hned chytnou. Tebe omlouvá, že nevíš, jak vypadal čistej Android doposud, proto se ti to zdá , jako velká novinka i když zmeny jsou jen kosmetický.

  • Standa (neregistrovaný)

   Lžeš :-) Donedávna jsem měl Nexus (nápověda pro tebe: Nexus = čistý Android), teď mám Samsung, znám TouchWiz, aktuálně čistá romka 4.4.3.

   Vymýšlet si jen proto, abys měl argument, je trochu plytká metoda, což?

  • saidlik (neregistrovaný)

   Kdybych věděl že se tady rozpoutá taková diskuze… :D … prostě se inspirovali, když například porovnám poslední mnou používaný android 4.3.3 na Galaxy Nexusu, který byl spíše směrem k iOS a android chystaný, tak je to otočka o 180° směrem k jednoduchosti, barvičkám, dlaždicím, přechodům, tedy i k WP. Na druhou stranu to samé dělá poslední rok i iOS, android se tak zkrátka jenom přizpůsobuje, jenom škoda že nejde vlastní cestou.

  • Geary (neregistrovaný)

   Standa- No to si pak budeš muset vybrat, buď jsi čistý android viděl a pak musíš uznat , že další verze je jen mírnou změnou a nebo jsi to nikdy neviděl a budeš pácat o ppdobnosti s WP. Mimochodem ,nejsi to zase ty, kdo se tady se mnou dohadoval před lety, že BlackBerry půjde s novým systéme nahoru? Já tvrdil, že mu to nepomůže a tedy jsi byl vzteklej. Dnes bych ti to mohl dát sežrat, ale do mrtvol nekopu.

  • mceza (neregistrovaný)

   Geary: Tvoje demagogie je perfektní. Nebo to je jen špatná logika?

   Ty tvrdíš, že nová verze Androidu není WP podobná proto, protože je mírnou změnou od předchozí verze? Ale to přece ničemu nevadí, že?

   Prostě tu inspiraci jinými systémy rozložili do více verzí systému. Kdyby to okopírovali najednou, bylo by to už moc okaté :D

   A k tomu BB – ono jde nahoru. Poslední výsledky ukazují, že se navzdory všem očekáváním zvedá.

  • Geary (neregistrovaný)

   Tady jde právě o to, proč kvíčíte teď, když už to tak vypadá dlouho? Ostatně ani Microsoft to přece nevymyslel. A BB , ano jeden rok prodá 20 telefonů, další rok 40 a nárust je fantastických 100% co?

  • Standa (neregistrovaný)

   Geary – ono je úplně jedno, jak velká je změna. Jde o příklon k trendu, který stanovil Microsoft. A dělá to dnes každý, i BlackBerry. Akorát vy iphonisti a androidisti kvůli tomu skáčete z kůže (nonstop nervózní ze všeho) a my blackberrysti to bereme v pohodě. To je o vyspělosti.

   Ad BlackBerry: je mi úplně jedno, jaké tržní zastoupení má jakákoli platforma. Tento údaj a počty aplikací jsou pro honiče trik, pro mě je naprosto zásadní kvalita OS, a ano, tam je BB10 na špici. A jak psal Mceza, BB nahoru jde. Nicméně pro mě nedůležitý údaj.

 2. lukass71 (neregistrovaný)

  Az na ty nav. tlacitka moc pekny, pripomina mi to Sense 6 :)

 3. qwertyasdf (neregistrovaný)

  S každou verzí androidu sjednocují vzhled aplikací a rozhraní. Naposledy to bylo Holo. A stejně si někteří vývojáři hlavu s jednotným vzhledem nelámou.

  Přijde mi, že Android čím dál tím víc cílí na hipstery – barvičky, animace, kafíčko ze Starbucks,… Vždycky jsem myslel, že důležitější je užitná hodnota. A ne čekání, až dojede animace

 4. YAMATO (neregistrovaný)

  Super vývoj, opět se toho na display vejde méně, ale hlavně že budou veselé barvičky.

  A zdrhnout není kam :-(

 5. maxxz (neregistrovaný)

  Trošku jsem doufal, že z oblasti dizajnu Google vymyslí opravdu něco revolučního po těch úvodních 30 minutách plácání se po zádech a statistikách.

  Neříkám, že ten dizajn je špatný to vůbec, jen si prostě všude půjčili a nic vlastního ani nepřinesli. Tedy vlastně ano, všechny boxíky se efektivně stínují a vypadají jako vrstvy naskladané přes sebe. Snad jen ta škálovatelnost prvků je vcelku pěkná, ale taktéž v tom nevidím nic revolučního.

  Asi jsem čekal trošku víc od Googlu, na druhou stranu co se Google apps týká, tak tenhle flat dizajn jsem viděl asi před 14 dny někde v úniku a spekulovalo se o tom, jestli to tak bude či nebude vypadat, tak teď už víme, že bude :-))

 6. Michal (neregistrovaný)

  Zkopirovanej flat vzhled, kterej tamtuk pretluce. Pote se jeho zbastlenina pojmenuje misto „L“ rovnou „Lag“.

 7. Geary (neregistrovaný)

  Nechápu tu snahu některých v tom za každou cenu hledat podobu v tom neůspěšným xindlu. Vždyť to vychází z předchozích verzí a je to logická evoluce.

  • mceza (neregistrovaný)

   JJ, logická evoluce. Z omalovánkového bastlu plného barevných přechodů, až po převzetí nejzajímavějších designových prvků od konkurence. Naprosto logická evoluce…

  • Tade (neregistrovaný)

   Někdo to v tom vidí, někdo ne. Je to subjektivní. Já když jsem pustil video, musel jsem se jen smát. Haters, co léta kopali do WP se teď budou hádat jako diví. Není to stejné, to ne, ale ta podobnost tam prostě je :-D Jednoduchost, funkčnost … bla bla … to, co MS přinesl dříve a za co byl kamenován se začne protěžovat až nyní.

  • Geary (neregistrovaný)

   Opět mícháš dohromady nadstavby s čistou verzí, ale to není nic novýho.

  • Tade (neregistrovaný)

   V klídku Geary. To prostředí se mi začíná líbit. Ber to jako kompliment a udělej si hezkej večer ;)

  • Geary (neregistrovaný)

   S tebou jsem se nebavil.

  • mceza (neregistrovaný)

   Jdi si užít Metro (Modern), jé teda promiň Material (kdo se v těch dlaždicích má vyznat) design a nerozčiluj se. Není to zdravý.

  • Geary (neregistrovaný)

   Já se nerozčiluju, vím, že to není zdravý, ale ty nelži, to zas není hezký.

  • cardi (neregistrovaný)

   ze te mceza muze vubec rozcilit dalsi z firmy htc jirka :) pravda a vice nez jejich pravda coz je jejich moto :D

 8. Oslík (neregistrovaný)

  Kdybych chtěl vytvořit hybrid přesně uprostřed mezi Windows Phone a iOS 7, vznikne Android Lollipop. Je to jak aprílová parodie na ty dva systémy.

  Ale tím neříkám, že to je špatné.

 9. Pavel Jaroš (neregistrovaný)

  Jako kdybych snad něco tušil, zrovna dnes se můj GNex převlékl do velice podobného stylu: [odkaz]

  Nejspíš pouhá náhoda… ;)

 10. adam (neregistrovaný)

  Vsude Cezik a jeho prechytrale kecy, boze, prooooc….:(

 11. amentma (neregistrovaný)

  No aby som upokojil haterov,ja tam az taku podobnost nevidim… ale je to skoda. Suhlasim s tym, ze WP dizajn bol navrnuty nadcasovo a od zaciatku je to jedna z veci, ktora sa mi na WP paci najviac. Na iOS sa mi naopak pacil stary dizajn do ios 6, teraz je to take nasilu.. a android? Je ocividne ako zufalo sa snazi najst svoju tvar, obavam sa ze aj tentoraz neuspesne… vyvojari sa jednoducho na manual vykaslu a kazdy si bude robit po svojom.

 12. HonzaBRR (neregistrovaný)

  WP vs Android L [odkaz]  [odkaz] a [odkaz] vs [odkaz]

  a o dlaždicích v adresáři snad ani nemá cenu psát…

  • Geary (neregistrovaný)

   A co to má znamenat? Porovnáváš úvodní obrazovku windows s nějakou aplikací pro android a pak hudební přehrávač s televizí.

  • HonzaBRR (neregistrovaný)

   To znamená, že Google čerpal inspiraci z Modern UI. Televizi mohl udělat 100x jinak, jenže inspirací byla evidentě hudba+video. Obrázky alb v popředí, na pozadí ztmavený obrázek přehrávaného umělce. Opravdu náhodička :D :D :D

  • Geary (neregistrovaný)

   Vždyť blábolíš , ani o tom nevíš, takový vzhled mělo spousta různých aplikací pro iOs i android dávno před vznikem WP. Navíc tohle chce hodně fantazie, aby se tam podoba našla, ten styl je odlišný.

  • Jan (neregistrovaný)

   Jop, dlazdicovo zalozeny je napriklad velmi popularny flipboard. Tie dlazdice u Androidu su dost odlisne.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Geary inspirace je vice nez zrejma a je jasne ze ty zarputily reklamosystemak to nevidis.Sundej ruzove bryle a uvidis vice nez se ti zda.

  • Geary (neregistrovaný)

   Zato ty ten bazmek vidíš úplně všude, to už je ale nemoc. Považovat galerii fotek, kde je jedna fotka vedle druhý za dlaždice, to je na pár facek. Už jsem myslel, že nic horšího, než co se dělo kolem iPhonu nepřijde, ale ta hnusná sekta, co vznikla kolem WP, by se měla zakázat. Cpete to všude a všem a nikdo o to nestojí.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Staci si precist diskuzi celkove, jsi jediny kdo to nevidi, protoze jsi zaslepen reklamosystemem.

   A jeste by jsi neco zakazoval, nejsi v komunismu chlapecku.To jsi si spletl dobu.

  • Geary (neregistrovaný)

   No vždyť jste se tu sešli, členové sekty, co ve všem vidí wp, po představení iOs to bylo to samý, tam jste to taky viděli. Nespletl jsem si dobu, fanatický sekty jsou zakázaný i v demokracii.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   V tom pripade ty by jsis jako sektař reklamosystemu neskrtnul jako prvni.

  • Whatheuck (neregistrovaný)

   geary: souhlasim s tebou.

   htcjirka: bez se uz prosimte lecit, v kazdym clanku pises stale dokola ty svoje kecky. Vem si svuj WP telefon a bez prosimte za hulanem a honte si tam svoje telefony.

  • Geary (neregistrovaný)

   Já jsem si na rozdíl od tebe zachoval rozlišovací schopnosti, který ty už evidentně nemáš, když ti splývají dohromady dvě tak odlišný věci. A teď ani nic s androidem nemám.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Nezachoval jsi si rozlisovaci schopnosti, jelikoz nevidis/prehlizis jasne prvky a inspiraci v novem prostredi Adroidu od Windows Phone.

  • Geary (neregistrovaný)

   Já za to nemůžu, že nevidíš dál, než na displej svýho telefonu a nemáš šajn o tom, co tu už dávno bylo. Svého času holt Apple vymyslel obdélník, tak teď Microsoft vymyslel čtvereček.

  • Cableguy (neregistrovaný)

   Jde celkově o vzhled prostředí, dokonce i způsob ovládání je v mnoha částech velmi podobný. Mohli to udělat úplně jinak, ale udělali to tak, že se to podobá Modern ui.

  • Geary (neregistrovaný)

   Právě, že všechny způsoby ovládání má android už dávno. Metro vlastně není nic jinýho, než posouvání mezi plochami.

 13. honza (neregistrovaný)

  Vy „Wp“ jste z toho úplne vystrikany i když se to moc WP nepodobá proste vic flat než byl předtím. …

  • JP23 (neregistrovaný)

   Asi tak! Jediný designový prvek, který Google „ukrad“ ze „slavného“ ModernUI je flat design, zbytek neviděl WP ani z rychlíku, ale borci z Microsoftu se můžou zbláznit :-)))

  • Cableguy (neregistrovaný)

   Můj názor. Je to hodně podobné.

   Odsunutí zamykací obrazovky, odsunutí notifikace, prostředí z bloků, jednoduché symboly (je jednoduchost a jednoduchost. Buď je to nějaký jednoduchý symbol, co má hlavu a patu a nějak vypadá nebo čtvereček, kolečko a trojúhelníček), listování otevřených aplikací. Mohli být originální, místo toho slepili kousek WP a kousek iOS.

 14. imperator (neregistrovaný)

  Mam lepsi nazov :D Stolen design

 15. Jan (neregistrovaný)

  U WP zjavne bola velka inspiracia, ale prdim na to. Microsoft kradne napady kde moze, inovuje minimalne az vobec, takze si nemaju co vycitat. A MaterialUI v kombinacii s vykonnym HW bude aspon pouzitelny. Mna to presvedcilo a L920 pravdepodobne pojde z domu.

 16. adam (neregistrovaný)

  WP mam a pouzivam. Jednim z jeho velkych nedostatku je, aspon v Cesku, komunita zaslepenych fanatiku, kteri se,realizuji v tom, jak je WP nej, jak od nej vsichni opisuji a ZE ONI TO VEDELI A RIKALI..

  Je zde clanek o Anroidu a skoro všechny příspěvky sem blijou lidi typu mezi a htcjirky o tom, jak je to cely ukradený a podobny WP.

  Chlapy, kurva, koho to zajímá, furt dokola to vaše chytračení…?..

 17. Davedroid (neregistrovaný)

  A kdy ze to bude v prvnich telefonech? Podzim? To bude asi s prichodem Nexusu od HTCcka, coz?

 18. Krayzie (neregistrovaný)

  Konecne zacina Android vyzerat k svetu. Dufam, ze update dorazi aj na N7 1. generacie, aby som si ho mohol osobne vyskusat a ak ma presvedci, tak androidu dam este jednu sancu, tentokrat v telefone (N7 musel z domu v ramci rodiny, nemal som na to nervy).

 19. TomasSX1 (neregistrovaný)

  Poprosil by som vsetkych o skludnenie hormonov, hlavne Gearyho, ktory zjavne nema esteticky cit ked nevidi podobnost s WP.

  Android users by si mohli precitat znova diskusie z pred paar rokov kde hejtovali na WP a jeho Metro UI. Sa vysmievali a osocovali. Teraz ked ich Android ide smerom WP tak si to nedokazu priznat a ohadzuju sa tu evoluciou z Holo. Je to len vtipne a trapne.

  Ja ako moderator som si vacsinu prispevkov cital a boli to prave ty ktory sa tak spravali, ktory prave teraz brania Android a nevedia si podobnost priznat.

  Ako vidim, pomalicky sa situacia obracia (zatial aspon v diskusiach)

  • Geary (neregistrovaný)

   V prvé řadě bys měl poprosit všechny, ať se věnují tématu a netahají do článku o androidu Wp. Nehrát si tady na moderátora a ještě na nějakou morální autoritu nebo co. Základem je, že neůspěšní kopírují úspěšný, opak historie nezná. Proč by měl někdo, kdo vlastní nejrychleji rostoucí technologi, hledat inspiraci u ničemů bez sebemenšího úspechu?

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   Prave ty sa ozivas ohladom netahania ineho systemu do temy o inom systeme. Na tvojom mieste by som radsej pomlcal!! Ja sa na nic nehram, ja som! A zakladom je otvorit oci a vidiet veci bez ruzovych okuliarov!

  • Geary (neregistrovaný)

   Ano, i android pod wp tahaji ti sami, co tahaji wp pod android. Ruzovy brejle tady maji nasazeni ti, co si mysli, ze wp stredobod vseho. Pritom vzhled wp se podoba aplikacim i dalsim vecem, od kterych to prave wp prevzal.

  • Ondra (neregistrovaný)

   Windows Phone úspěch má. Rozhodně dost velký na to, v jaké situaci vstoupil na trh. Ale o tom to není, i náskok je třeba si udržet, Android to ví, a co si budeme povídat, uživatelský zážitek je se současnými androidy o dost horší, než s kvalitní konkurencí, sem bych zařadil vedle WP klidně i iOS, pokud se člověk jen trochu vyzná a nekoupí první S3 mini, co mu vnutí v O2 prodejně, pozná velký rozdíl. Já jsem rád, že Android kopíruje WP, protože Wp je skutečně v řadě věcí napřed a pokud mi jeho funkce nabídne i Android, třeba mě přsvědčí nějakým konrkétním telefonem, což je oblast, kde WP zaostává. Proč ne. Nemám logo Windows na zadku, ale stejně tak tam nemám robota.

  • newkeny (neregistrovaný)

   Nejsi z Dobřan, Geary? :-D :-D Ještě chvíli a budou ti muset voperovat budík…

 20. hynekzalesak (neregistrovaný)

  Prolétl jsem diskuzi skrz na skrz, no a musím říct že podobnost Android L Prewiew s WP byla poslední co mně napadlo :).

  Jinak jsem potěšen že chystají novou verzi, v poslední době jsem pro své androidy udělal téměř vše co bylo v mých silách ale pořád se zpomalují a protože jsem mněl možnost testovat WP uvažoval jsem o přechodu, nová verze WP moji myšlenku akorát posilovala, a vážně jsem zvědav co anroid předvede ve finále každopádně vývojářskou verzi otestuju.

  Lidi vzpamatujte se :) prošlo mi rukou úplně vše co se objevilo ve vývoji telefonů, následně pocket pc až po smartphony, nikdy jsem nelpěl na nějakém systému natož abych se kvůli němu hádal.

 21. newkeny (neregistrovaný)

  …myslím, že je úplně jedno co je čemu podobný, protože je lepší věc převzít, než se snažit být originální za každou cenu…a upřímně řečeno, tady už asi těžko někdo něčím originálním překvapí…navíc, každé zboží má svého kupce! :-D

  • Cheetah007 (neregistrovaný)

   Flat design je dneska zkratka in, tezko rict zda se vyvojari iOS7 ci ted Android L, inspirovali u WP nevypada ale spatne a mimo to kazdy nekoho kopiruje, uzivatelum to muze byt zcela jedno, pokud jim dane GUI bude vyhovovat.

  • newkeny (neregistrovaný)

   Jasan!Souhlas, to je „to“ co je dulezite…vybrat si a neprudit ostatni…:D Zajimave jak malo lidi tohle chape…;-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *