Domů » Bleskovky » Máte telefon s Androidem 4.0? Google vás brzy odstřihne od aktualizací aplikací

Máte telefon s Androidem 4.0? Google vás brzy odstřihne od aktualizací aplikací

Google v minulém týdnu přišel s oznámením, že příští verze Google Play Services již nebude podporována Androidem ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich.

Znamená to, že na zařízení, na kterých běží tento sedm let starý systém, již nebude možné instalovat novější verze aplikací. Ty totiž mohou kvůli nekompatibilitě se staršími API přijít o některé funkce, popř. přestanou zcela fungovat. Naštěstí je okruh takových zařízení minimální, podle statistik Google běží Ice Cream Sandwich na 0,3 procentech zařízení se systémem Android.

Pro některé může být řešením aktualizace na verzi 4.1 Jelly Bean (je-li možná), u ostatních by mohlo být ukončení podpory Androidu 4.0 impulzem k pořízení novějšího zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. q (neregistrovaný)

    uni, cas zahodit TCL ;)

  2. Radoš Kecoš (neregistrovaný)

    Aktivních 0.3% zařízení Android má systém 4.0.x – takže celosvětově tipuji miliony, minimálně stovky tisíc zařízení? :) To jen tak ti majitelé nevymění, bude to postupně upadat, ale roky budou mít zastaralý 4.0.x stejně aktivní. Nebo díky SmartManii po přečtení tohoto článku do týdne poklesne tato statitika na pouhé 0.000001% :D

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *