Máte PC s Intel Atom Clover Trail CPU? Podzimní Creators Update se vás netýká!

Zařízení poháněné procesory z řady Intel Atom Clover Trail neobdrží plánovaný podzimní Creators Update Windows 10. Microsoft to před pár dny potvrdil serveru The Verge.

Pokud tedy vlastníte některý z těchto počítačů vyráběných převážně v roce 2013, současná verze Windows 10 je pro vás poslední. Navzdory předchozím spekulacím však Microsoft bude ještě nějakou dobu přinášet bezpečnostní aktualizace i pro zařízení s těmito procesory. I tato podpora by ale měla v průběhu roku 2018 skončit, takže možná nastává čas pomalu se poohlédnout po novém počítači.Nepřehlédněte

Windows 10 dostanou v září druhý Creators Update: jaké přinese novinky? (přehled)

Ačkoliv dotčené uživatele toto rozhodnutí asi nepotěší, z hlediska Microsoftu je poměrně logické. Intel totiž ukončil podporu těchto procesorů a bez aktualizace ovladačů by podle vyjádření Microsoftu nebylo možné zajistit bezproblémový běh velké podzimní aktualizace.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku