Cena:

Máte iPhone 5? Nečekejte a upravte si microSIM na nanoSIM (video)

Představením iPhonu 5 to Apple všem uživatelům předchozí generace jablečného telefonu pěkně zavařil – v zájmu šetření každého milimetru konstrukce zavedl nový standard s názvem nanoSIM. Stejně jako v případě předchozí „revoluce“ si s tímto problémem operátoři snadno poradí pomocí speciálních kleštiček a pokud si pro svůj nový iPhone půjdete až 28. září, nemusíte prakticky nic řešit. Problém mají momentálně ti, kteří si iPhone 5 nechali do České republiky dovézt ze zahraničí ještě před oficiálním uvedením na místní trh. Čeští operátoři totiž do 28. září odmítají vydávat nanoSIM a nemůžete si u nich nechat oříznout ani svou stávající kartu. Je to zřejmě obranný krok, který má odradit uživatele od nákupu v zahraničí, operátoři zkrátka chtějí, aby z nákupní horečky inkasovali především oni sami.

Máme pro vás ale dobrou zprávu – s trochou šikovnosti konverzi z microSIM (potažmo klasické SIM) na nanoSIM zvládnete sami doma. Budete k tomu potřebovat ostrý nůž, pravítko a brusný papír, jelikož nanoSIM není jen menší, ale i tenčí oproti svému předchůdci. Pomocí pravítka si překryjte čip na kartě tak, aby přesahoval jen plastový okraj, který následně uřízněte. Postup opakujde ze všech stran, dokud nebude výsledek podobný originální nanoSIM. Následně bude třeba pomocí brusného papíru jemně obrousit hrany, aby karta dobře zapadla do adapteru v iPhone 5. Nakonec stačí ubrousit decentně zadní plastovou stranu karty, rozdíl je jen zlomek milimetru, přesto by v případě vynechání tohoto kroku mohlo hrozit zaklínění karty ve slotu nebo poškození čtecích kontaktů. Pro lepší představu se můžete podívat na video, které přichystal server PocketNow.

How to Cut microSIM to nanoSIM | Pocketnow

Upozorňujeme čtenáře, že tuto úpravu provádíte na vlastní nebezpečí, při neopatrném zacházení se můžete poranit nebo znehodnotit vaší kartu. Pokud nechcete riskovat, doporučujeme počkat na 28. září a nechat si SIM upravit u operátora.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.