Domů » Bleskovky » MasterCard představil první bezkontaktní kartu s integrovanou čtečkou otisků prstů

MasterCard představil první bezkontaktní kartu s integrovanou čtečkou otisků prstů

Platební karta Zwipe MasterCard je první bezkontaktní platební karta na světě, která se ověřuje pomocí otisků prstů. Obsahuje integrované biometrické čidlo a zabezpečenou biometrickou technologii autentizace Zwipe, jež uchovává biometrická data držitele karty. Její součástí je dále certifikovaný zabezpečený prvek technologie EMV a bezkontaktní aplikace MasterCard. Nová karta se tak stala odpovědí na otázku, jak zajistit rychlé a pohodlné platební řešení, které nedělá kompromisy z hlediska zabezpečení a byla již úspěšně testovaná s norskou bankou Sparebanken DIN.


Takhle vypadá první generace bezkontaktní karty se čtečkou otisků prstů

Karta je první zařízení svého druhu, které v sobě spojuje bezpečnost biometrické autentizace s rychlostí a pohodlím bezkontaktních plateb. Údaje o otiscích prstů držitele jsou uloženy přímo na kartě, nikoli v externí databázi. Kartu Zwipe MasterCard lze používat k bezkontaktním platbám po aktivaci prostým načtením otisku prstu. Biometrické ověření nahrazuje zadávání PIN kódu, díky čemuž mohou držitelé na rozdíl od ostatních bezkontaktních plateb na trhu platit jakékoli částky.

Zwipe nyní připravuje příští generaci karty, která bude mít stejný formát jako standardní karta a bude fungovat se všemi platebními terminály. Na trh by měla být uvedena v průběhu příštího roku. Nová karta bude čerpat energii z platebních terminálů, a nebude tedy vyžadovat baterii. MasterCard plánuje uvést biometrické bezkontaktní platební kartu v Polsku, kde právě probíhají jednání s bankou.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Karel (neregistrovaný)

    A bude mít i magnetický proužek?

    Do teďka ho všechny čipové karty mají (kvůli kompatibilitě s různými bankomaty). Pak by toto hi-tec zabezpečení bylo pro kočku…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).