Domů » Bleskovky » Marshmallow roste pomalu: Po čtyřech měsících od uvedení je jeho podíl 1,2 %

Marshmallow roste pomalu: Po čtyřech měsících od uvedení je jeho podíl 1,2 %

Adopce nejnovějšího Androidu 6.0 Marshmallow probíhá ještě pomaleji než v případě jeho lízátkového předchůdce. Zatímco loni touto dobou měl Lollipop ve světě Androidu podíl 1,6 %, Marshmallow je aktuálně o 0,4 % pozadu, přestože je na trhu téměř 4 měsíce.

android

Statistice nadále vládne KitKat s 35,5% podílem, těsně následovaný Androidem 5.x Lollipop s 34,1 procenty. Očekáváme, že nejnovějšímu Androidu 6.0 Marshmallow pomůže veletrh MWC a nově představené smartphony, neboť dosud představená zařízení (včetně nové rodiny Samsung Galaxy A), pohání právě Lollipop, a ani aktualizace starších modelů neprobíhá závratným tempem. Zdá se, že statistiku podílu brzy opustí Android 2.2 Froyo, jehož podíl klesl na 0,1 procent.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

 1. Dano (neregistrovaný)

  Aj keby som ho mal na svoj telefón k dispozícii tak osobne by som si ho skôr ako za pol roka od vydania ani neinštaloval… Treba počkať kým sa doladia aplikácie k novému systému…

 2. Karlos23 (neregistrovaný)

  Není divu.
  Vzhledem k tomu, že je málo lidí, co si můžou kupovat rok co rok nový telefon, aby na tom měli nejnovější systém a když na starší telefony (starší cca 1 rok) už většinou stejně nový systém nevydají, tak prostě smůla.
  A když ještě přidáme fakt, že těch lidí, co by si mohli koupit každý rok nový telefon, tak si ho stejně málokdo koupí … když už je zvyklej na tenhle a funguje mu tam zatím všechno tak nějak v pohodě…
  atd…
  Tak z toho prostě vypadne fakt, že nový systém prostě nemá na čem fungovat.
  Průkaznější statistika by byla spíš, pokud by si někdo položil otázku:
  Na kolika zařízeních jede Marshmallow – ze všech zařízení, na kterých je schopen ject?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *