Milovníci hudby zpozorněte: Chystá se první smartphone se značkou Marshall

 Smartphone jako zdroj hudby je v posledních letech běžnou realitou. Telefony v podstatě vytlačily běžné MP3 přehrávače, které v dnešní době téměř postrádají smysl. Ty levnější a menší se hodí v podstatě jen na běhání a potom je tu i kategorie drahých přehrávačů, které nabízejí kvalitní zvukový výstup a jsou určeny pro náročné posluchače.

 

Britskou společnost Marshall jistě nemusíme dlouze představovat. Tento výrobce, který se zabývá vývojem a výrobou hudební aparatury (především zesilovačů) se nyní rozhodl představit nový smartphone s označením London, který bude zaměřen na náročné milovníky hudby.

   

Displej s úhlopříčkou 4,7 palců a rozlišením HD (720 × 1280 px) je z obou stran lemován mřížkami reproduktorů. Nevídanou výbavou jsou dva sluchátkové výstupy na horní hraně telefonu, které mají oddělené ovládání hlasitosti. Mezi nimi je navíc osazeno zlaté tlačítko, které slouží pro okamžité spuštění hudebního přehrávače. O kvalitní zvukový přednes se stará čip Wolfson WM8281 Audio Hub. Operační systém Android ve verzi 5.0 bude doplněn o celou řadu aplikací, které slouží k úpravě zvuku.

 

Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 bude doplněný o 2 GB operační paměti. Do 16GB vnitřního úložiště by se mnoho songů nevešlo, proto zde najdeme i slot na paměťovou kartu microSD. Zadní 8Mpx fotoaparát je doplněný o přisvětlovací LED, přední selfie kamera nabídne na dnešní dobu velmi nízké rozlišení 2 Mpx. Baterie s kapacitou 2 500 mAh se dá snadno vyjmout díky odnímatelnému zadnímu krytu. Jak je vidět, s hardwarovou výbavou si výrobce příliš hlavu nelámal a zvolil osvědčené komponenty.

Marshall London vypadá na opravdu zajímavý počin. Oficiální datum uvedení zatím není známo. V současné době je možné si telefon předobjednat na webu výrobce za 4 995 švédských korun (cca 14 500 Kč). S ohledem na hardwarovou výbavu se tato částka zdá vysoká, ale je nutné si uvědomit, že se jedná o nevšední telefon, který se rozhodně nestane „tuctovkou“ pro masy.

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku