Marketingové oddělení Microsoftu: Cenzura homescreenů na stránce Kleinweder.ch (aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

1To, že si Microsoft pečlivě střeží své logo a název je známá věc, je to firma jako každá jiná a má na to samozřejmě právo, ale nic se nemá přehánět. Tato snaha Microsoftu dnes ale zašla tak daleko, že se tak trochu dotkne všech uživatelů Windows Mobile.

Snad úplně každý, kdo vlastní nějaký smartphone s Windows Mobile viděl nějaký homescreen od talentovaného švýcarského tvůrce kleinwedera. Tento umělec už léta zásobuje uživatele po celém světě homescreeny té nejvyšší kvality a z jeho pestré palety by si dokázal vybrat i ten nejnáročnější uživatel. I v naší Download sekci se nachází několik homescreenů od tohoto autora, takže pokud jste o těchto propracovaných homescreenech ještě neslyšeli, máte jedinečnou možnost otestovat si je.

Nic dobrého ale netrvá věčně, a tak pokud se podíváte na zmíněné stránky smartphone.kleinweder.ch a budete si chtít stáhnout nějaký nový homescreen, nenajdete nic víc, než jen omluvný dopis od kleinwedera, ve kterém vysvětluje, že mu marketingové oddělení Microsoftu oznámilo, že nesmí používat screenshoty a jiné obrázky používající jméno či logo Microsoftu. To bohužel nutí kleinwedera ukončit svou tvorbu a dokonce ze svých stránek stáhnout skiny původní. Nám tedy nezbývá nic jiného, než kleinwederovi poděkovat za jeho skvělou práci, která je ale díky Microsoftu asi navždy zastavena ! Frown

 

Ukázka kleinwederovy tvorby:
1 2 3

Aktualizováno (13.5.2006, 10:21)

Jak se říká, nic není tak zlé jak to vypadá. A tak po třech dnech můžete už zase stahovat mistrovské homescreeny od kleinwedera. Jak se totiž ukázalo, šlo pouze o nedorozumění. Problém nebyl v logu Microsoftu, které je vždy v levém dolním rohu. Hlavní problém byl v tom,  že součástí některých homescreenů bylo logo Microsoftu a také nápis Microsoft. Takže kleinwederovi stačí tyto homescreeny vyřadit z nabídky nebo opravit a může pokračovat v tvorbě. Skvělé !

Zdroj: Smartphonethoughts.com

Autor článku Jiří Hálek
Jiří Hálek

Kapitoly článku