Mark Zuckerberg je nejhlídanější CEO světa, jeho ochrana stojí Facebook statisíce denně

Na začátku si nemůžeme jinak, než lehce rýpnout do zakladatele modré sociální sítě Facebook. Ačkoliv se Marku Zuckerbergovi nepodařilo uhlídat data více než 80 milionů uživatelů, on sám je hlídán velmi důsledně. A ačkoliv si nechává firmou vyplatit symbolický 1 dolar ročně, rozhodně to není jediný náklad, který je s jeho osobou spojen.

V loňském roce Facebook vydal na ochranu svého výkonného ředitele 7,3 milionu dolarů, v přepočtu necelých 150 milionů korun – denně tedy přes 400 000 Kč, což je podle společnosti Equilar, jež se těmito údaji zabývá, nejvíce za posledních 5 let ze všech společností v žebříčku Fortune 100. Nutno však podotknout, že jakkoli bizarní se tyto náklady zdají být, Mark Zuckerberg je neustále jednou z nejdůležitějších osob společnosti, díky kterému je schopna zaměstnávat přes 10 000 pracovníků.

Ve výdajích na ochranu CEO nemá Facebook konkurenci

V roce 2016 činila částka na ochranu „pouze“ 4,9 milionů dolarů (100 milionů Kč), do loňských nákladů se však promítlo především cestování Zuckerberga po Spojených státech. Kromě ochranky je pak do výdajů započítána i veškerá logistika týkající se bezpečnosti, stejně jako snaha eliminovat možná rizika. Pro srovnání, nejbohatší muž světa, Jeff Bezos, stál Amazon v roce 2016 na ochraně 1,6 milionů dolarů (32,7 milionů Kč).

Autor článku
David Preiss
image/svg+xml
+

Kapitoly článku