Domů » Bleskovky » Mark Zuckerberg, Tim Cook a Satya Nadella na sebe chrstli kýbl ledové vody. Proč? Pro dobrou věc

Mark Zuckerberg, Tim Cook a Satya Nadella na sebe chrstli kýbl ledové vody. Proč? Pro dobrou věc

Pamatujete si na ještě nedávno populární pivní výzvu, která kolovala mezi českými uživateli Facebooku? Pokud jste považovali za „frajeřinu“ vypít půllitr piva na ex a natočit to na video, jak byste se tvářili, kdyby vás někdo vyzval, abyste na sebe chrstli kýbl ledové vody? Akce, která se trefně jmenuje „Ice bucket challenge“ (z ang. výzva kýble s ledem), se zúčastnilo i několik významných postav technologického průmyslu.


Satya Nadella se úkolu ujmul s humorem, věříme že i jeho zaměstnanci si to užili :)


Stejného úkolu se zhostil i Mark Zuckerberg, CEO Facebooku

Doplněno: Do akce se zapojil také CEO Applu Tim Cook

Nutno také zmínit, že nejde jen o nějaký prostoduchý internetový hec, „ledová výzva“ má za úkol zvýšit povědomí o zákeřné neurologické nemoci ALS, neboli Amyotrofické Laterální Skleróze a zároveň vybrat co největší částku na výzkům léčby této zákeřné nemoci. Mezi slavné účastníky zatím patří CEO Microsoftu Satya Nadella nebo zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg.

Oba muži natočili video, kde si sami nebo s pomocí kolegů nechají na hlavu vylít kýbl ledové vody, video od Marka Zuckerberga si můžete prohlédnout v samostatném příspěvku na jeho Facebookové stránce. Poslední zmíněný dále vyzval bývalou hlavu Microsoftu Billa Gatese, který je známý svou rozsáhlou charitativní činností, dále COO Facebooku Sheryl Sandbergovou a zakladatele Netflixu Reeda Hastingse, zmínění musí do 24 hodin natočit podobné video, nebo přispět 100 dolarů na ALS Assosiation.

Závěrem jen připomenu, že ALS je zákeřné onemocnění, které postihuje motoneurony, tedy nervové struktury, které se starají o volní pohyb kosterního svalstva. Nemoc postupně tyto neurony degeneruje, což vede k progresivnímu ochrnutí jednotlivých svalových skupin a končí smrtí. Amyotrofickou laterální sklerózu zatím nelze vyléčit, proto je velice důležité podporovat vědecký výzkum možných léčivých přípravků.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

8 komentářů

 1. Takže na sebe miliardáři radši vylejou kýbl vody, než aby přispěli 100USD, jak vtipné..

  PS: Máš tam Ruslane překlep „COO“

  • Jakub Karásek

   COO je zkratka pro Chief Operations Officer neboli provozní ředitel; v případě Facebooku ředitelka.

  • Oki, jsem se přehledl, díky za osvětlení..

  • Martin (neregistrovaný)

   Souhlas

  • Ty osobnosti mají mnohem větší cenu jako „symbol“ než nějaká částka… BTW. Apple přispívá na charitu a je členem RED.

 2. Filip (neregistrovaný)

  Jsem zvedavy jestli vyzvu prijmou i chlapci Nadella, ktery vyzval Jeffa Bezose (CEO Amazonu) a Larryho Page (CEO Googlu) :-)

 3. David (neregistrovaný)

  Já sám jsem mel Guillain Barre syndrom a během tri dnu jsem ochrnul.Po 9 měsících už muzu zase chodit takže tohle má urcite větší smysl nez pití piva :)

 4. Ruslan Botsyurko:

  Co si ten článek po sobě přečíst? To se nedá ani číst kolik je tam pravopisných chyb a špatně vyskloňovaných slov.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).