Domů » Bleskovky » Mapy pro Windows 10 (Mobile) aktualizovány: Je čas opustit HERE

Mapy pro Windows 10 (Mobile) aktualizovány: Je čas opustit HERE

Microsoft včera vypustil do světa novou verzi aplikace Mapy pro systém Windows 10 (Mobile), která byla dosud dostupná pouze Insiderům. Nové Mapy přináší spoustu novinek jak v oblasti designu, tak v oblasti užitečných funkcí.

maps

Mapy se mají stát plnohodnotnou náhradou aplikace HERE Autem, která přestane po 30. červnu na Windows Mobile 10 fungovat (více informací). Z tohoto důvodu nové Mapy obsahují nástroj na migraci oblíbených míst z HERE, který naleznete dole pod ikonkou hvězdičky.

Maps-app-1024x906

Nové Mapy také umí uskutečnit více vyhledávání v záložkách, bohužel možnost otevřít si více variant jedné trasy je prakticky nemožná, neboť ani Mapy prozatím neumí zadávat průjezdné body. Lze však trasu rozkouskovat, a v záložkách si otevřít jednotlivé části.

 

Vylepšeno bylo i samotné vyhledávání, které nově nezobrazuje body na mapě s čísly, ale rovnou s jejich názvy. Přehlednější jsou i karty zajímavých míst a navigační režim, který se lépe ovládá jednou rukou i v režimu na šířku.

11-1024x576

Ve městech, kde Mapy podporují městskou hromadnou dopravu, vám aplikace pošle notifikaci, že jste v požadované stanici a máte vystoupit, aniž by bylo nutné mít aplikaci otevřenou.

2-576x1024

Aktualizovanou aplikaci Mapy si můžete stáhnout z následujícího odkazu, funguje pouze na zařízeních s Windows 10 (Mobile). Uživatelé systému Windows Phone 8.1 mohou nadále používat navigaci HERE, avšak již nebudou dostávat aktualizace aplikace, ani mapových podkladů.

Windows-Karten
Windows-Karten
Autor: ‪Microsoft Corporation‬
Cena: Kostenlos

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments