Domů » Bleskovky » HERE Mapy končí s podporou mobilních Windows, aplikace zmizí z obchodu

HERE Mapy končí s podporou mobilních Windows, aplikace zmizí z obchodu

Jestliže měly smartphony Nokia Lumia oproti konkurenci v něčem náskok, byla to bezplatná navigace HERE a mapové podklady celého světa pro offline použití. Tutu exkluzivitu však platforma Windows Phone předloni ztratila, neboť Nokia postupně vydala svoji aplikaci i pro Android a iOS. Mapová divize HERE, která nyní patří konsorciu německých automobilek, se navíc nyní rozhodla, že s vývojem svých aplikací pro mobilní Windows skončí úplně.

HERE Mapy

Co to znamená pro uživatele? Majitelé zařízení se systémem Windows 10 Mobile najdou náhradu v předinstalované aplikaci Windows Mapy, která si bere mapové podklady a většinu funkcí právě od HERE. 29. března budou všechny HERE aplikace zcela odstraněny z Windows Store a na zařízeních, na nichž jsou již nainstalovány, přestanou po 30. červnu fungovat. Univerzální navigační aplikaci pro Windows 10 zatím HERE nechystá, neboť by bylo nutné ji postavit zcela od podlahy a výsledek by se zřejmě minul účinkem, neboť uživatelé jsou údajně podle různých zpětných vazeb s aplikací Windows Mapy spokojeni.

Jiná situace nastává pro zařízení s Windows (Phone) 8.x, jejich uživatelé budou moci používat mapy HERE i nadále, avšak již nebudou dostávat žádné nové funkce a ani jim nebude umožněna aktualizace mapových podkladů; podpora se omezí pouze na záplaty kritických chyb.

Za zaslání screenshotů děkujeme našemu čtenáři Milanovi Kubinovi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
70 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments