Domů » Bleskovky » Mapy.cz od Seznamu nově nabízejí možnost hodnotit podniky

Mapy.cz od Seznamu nově nabízejí možnost hodnotit podniky

Najít v cizím městě dobrou restauraci není jednoduchý úkol. Pomoci s výběrem toho správného podniku či poskytovatele služeb chce aplikace Mapy.cz od tuzemského Seznamu. Mapy.cz nově nabízejí vyhledávání podniků, včetně informace o otevírací době a kvalitě jejich služeb, a to na základě uživatelských recenzí.

Mapy cz firemní hodnocení
Hodnocení je vyobrazeno desetinným číslem na škále 1,0–5,0

Hodnocení firem umožňuje ohodnotit například oblíbenou restauraci, hotel, květinářství, kadeřnictví nebo kulturní místo a zároveň získat povědomí o celkové kvalitě firem díky recenzím od ostatních uživatelů. „Díky možnosti ohodnotit třeba oblíbenou kavárnu nebo pekařství umožňujeme uživatelům aplikace Mapy.cz pomoci ostatním lidem objevit skvělé místo, kde strávit čas nebo nakoupit, a samotným živnostníkům pak zviditelnit svůj podnik na internetu,“ říká Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz.

Mapy cz firemní hodnocení
Z hodnocení se dozvíte například informace o otevírací době a kvalitě služeb

Každá nově přidaná recenze prochází automatickou kontrolou, v některých případech pak i následným manuálním prověřením. Schválené recenzi algoritmus přiřadí interní váhu, se kterou vstupuje do výpočtu celkového hodnocení dané firmy. Algoritmus zohledňuje více faktorů, jako je například stáří jednotlivých recenzí.

Hodnocení firem je pro Mapy.cz novinkou

Celkové vypočítané hodnocení je pak u firmy reprezentováno ve formě zeleného odznáčku s desetinným číslem na škále 1,0–5,0, které je doplněno textovým popisem. Zobrazuje se však pouze u těch podniků, u kterých interní algoritmus detekuje dostatečnou kvalitu dílčích recenzí.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. To zase bude počteníčko :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).