Makáme na tom, ujišťují tvůrci ve skvělém videu z vývoje nejočekávanější skateboardové hry

Skate

Vývoj videoher lze s trochou nadsázky popsat jako syntézu různorodých disciplín, od technických až k těm uměleckým. Mnohdy jde o náročný a vyčerpávající proces plný nejistot, avšak občas to umí být i pořádná legrace, což dokazuje parádní ukázka z rozpracovaného pokračování legendární hry Skate z prostředí tohoto sportovního odvětví.

Still Working On It | skate.

Z testovacího prostředí až do skateparku

„Pořád na tom pracujeme,“ hlásají tvůrci už v samotném názvu zdařilého videa, které vyvolalo značně pozitivní ohlas napříč sociálními sítěmi a diskuzními fóry. Fanouškům série, jejíž dosud poslední díl vyšel před dlouhými dvanácti lety, se zamlouvá důraz na realistický fyzikální model, jemné a detailní animace i grafické zpracování poplatné dnešním standardům, na které se ale dostane až v samotném závěru ukázky.

Nedaleké vydání?

Datum vydání sice stále neznáme, ale podle důvěryhodného novináře a insidera Toma Hendersona se hra dostane na pulty obchodů do konce aktuálního fiskálního roku, patrně někdy zkraje kalendářního roku 2023. Tvůrci však už nyní lákají nedočkavé zájemce na testování, do nějž se mohou zapojit vyplněním formuláře na webových stránkách společnosti Electronic Arts.steam deckNepřehlédněte

Čekáte na Steam Deck? Tahle zpráva vám udělá radost

Podle dostupných informací se testování týká pouze PC verze přes distribuční platformu Origin. Ve zmíněném formuláři se však tvůrci mimo jiné ptají na preferovanou platformu, přičemž na výběr je kromě počítače také PlayStation, Xbox a mobilní telefon. Zda výsledný produkt dorazí na všechny jmenované platformy, však v tuto chvíli není jasné.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku