Domů » Bleskovky » Mafia Trilogy přichází. Dvojku a trojku si můžete zahrát už dnes, remake jedničky dorazí v létě

Mafia Trilogy přichází. Dvojku a trojku si můžete zahrát už dnes, remake jedničky dorazí v létě

Legendární herní série Mafia, jejíž základy byly položeny před 18 lety v českém studiu Illusion Softworks, dostává omlazující kůru. Společnost 2K dnes oznámila detaily ohledně projektu Mafia Trilogy, pod jehož hlavičkou vznikají „definitívní edice“ všech tří vydaných dílů. Dva z nich si přitom můžete stáhnout již dnes.

mafia definitive

Mafia Definitive Edition včetně českého dabingu

Bohužel na první díl série si počkáme nejdéle, a to až do 28. srpna letošního roku. Vývojáři s touto legendární hrou totiž mají plné ruce práce, nedočkáme se pouze vylepšené grafiky, ale kompletního remaku.

Mafia: Definitive Edition - Coming August 28

Ten má obsahovat nejen vizuální přepracování postavené na enginu Mafie III, ale i spoustu nového obsahu – upraveny budou části příběhu, přibydou nové cutscény, do akce se budete moci pustit i na motorce. Zcela znovu bude nahrána hudba a kvůli novým scénám i dabing, potěšující informací je, že v plánu je i ten český.

Na remaku pracuje vývojářské studio Hangar 13, ve kterém najdeme i české zastoupení, o původní tvůrce hry se však nejedná. Definitivní edici Mafie si budete moci koupit za 40 EUR.

Mafia II Definitive Edition

Fanoušky druhého dílu můžeme potěšit informací, že je hotov a je k dispozici od dnešního dne na PC, Xbox One a PlayStation 4. Od původního vydání jsme se dočkali přepracované grafiky, podporováno je rozlišení 4K. Hru lze zakoupit za 30 EUR, majitelé původní verze (minimálně na Steam) dostanou upgrade zdarma.

Mafia 2: Definitive Edition - Official Trailer

Mafia III Definitive Edition

Nejjednodušší je to s třetím dílem, který nebyl prakticky změněn vůbec, pouze byl znovu vydán pod názvem Definitive Edition. I zde platí, že majitelé původní verze dostanou upgrade zdarma, noví zájemci si musí připravit 30 EUR.

Mafia 3 Definitive Edition - Official Trailer

Mafia Trilogy

Pokud zatím žádnou z Mafií nevlastníte, můžete si zakoupit kompletní trilogii za 60 USD. Majitelé vybraných dílů dostanou zvýhodněné nabídky na zkompletování celé série.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. tak tohle je pecka, ale asi nejsem jedinej, koho zajímá hlavně ta Mafia I :)

    • Tak to je jasne ze nie si :) Ale znovu nahrat hudbu?! Ved som polku casu jazdil po meste len aby som ju pocuval :D

  2. Na jedničku se moc těším, i když už jsem ji hrál asi 3x, nevím, jestli se mi bude chtít hrát znovu, ale díky tomu remakeu do toho určitě půjdu. Já jen doufám, že to to jiné studio nedomrví. Původní scénář, příběh, hudba…všechno bylo na špičkové úrovni. Obávám se, aby to neznehodnotili. Podle mě měli jen přepracovat grafiku, nezasahovat do příběhu. Dvojka mě moc nezajímá a trojka už vůbec ne, to byly odpady nesahající prvnímu dílu ani po kotníky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).