Domů » Bleskovky » Mac nebo PC? Už brzy jej budete moci zálohovat přímo na Google Drive

Mac nebo PC? Už brzy jej budete moci zálohovat přímo na Google Drive

V případě, že používáte počítač s nakousnutým jablkem ve znaku nebo zařízení s Windows, a zároveň máte dostatek prostoru na cloudovém úložišti Google Drive, máme pro vás dobrou zprávu. Od 28. června by se v tomto nástroji měla objevit zcela nová funkce pro zálohování a synchronizaci vašich dat, respektive přibude přímo do aplikace Google Fotky.

Všichni uživatelé Google Drive mají zdarma k dispozici 15 GB dat a neomezeně prostoru pro fotografie. Nový nástroj Backup and Sync (zálohování a synchronizace) vám umožní mít všechna potřebná data odkudkoliv k dispozici. Pokud si tedy pořídíte nový počítač, měli byste být schopni skrze Google Drive obnovit veškerá svá data.

15 GB dat pro komplexní zálohu většinou stačit nebude, nicméně navýšení není nikterak drahou záležitostí. Za 100 GB zaplatíte necelých 60 Kč měsíčně, za 1 TB pak necelých 300 Kč. Úplně nejvyšší tarif s 30 TB místa stojí 8 999 Kč/měsíc.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Proč bych měl s Macem zálohovat do Google Drive, když můžu zálohovat do iCloud? Navíc, 60 Kč za 100 GB od Google je dražší než 50 GB za 25 Kč od Apple. A navíc, obnovení z iCloud je otázkou jednoho přihlášení se při instalaci systému, tedy není potřeba stahovat další software. Jako marketingovej tah dobrý, jinak to stojí za psí štěk.

    • Ono jde spíše o to, že ať jsi na Macu nebo Win případně Androidu máš automatickou zálohu a obnovení ke všem systémům. Ještě přidají Linux a jsou králové.

    • Pokud chceš, aby jsi měl co nejvíce personalizované reklamy na webu, pošli jim prostě i zálohu systému no:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).