Mac nebo PC? Už brzy jej budete moci zálohovat přímo na Google Drive

V případě, že používáte počítač s nakousnutým jablkem ve znaku nebo zařízení s Windows, a zároveň máte dostatek prostoru na cloudovém úložišti Google Drive, máme pro vás dobrou zprávu. Od 28. června by se v tomto nástroji měla objevit zcela nová funkce pro zálohování a synchronizaci vašich dat, respektive přibude přímo do aplikace Google Fotky.

Všichni uživatelé Google Drive mají zdarma k dispozici 15 GB dat a neomezeně prostoru pro fotografie. Nový nástroj Backup and Sync (zálohování a synchronizace) vám umožní mít všechna potřebná data odkudkoliv k dispozici. Pokud si tedy pořídíte nový počítač, měli byste být schopni skrze Google Drive obnovit veškerá svá data.

15 GB dat pro komplexní zálohu většinou stačit nebude, nicméně navýšení není nikterak drahou záležitostí. Za 100 GB zaplatíte necelých 60 Kč měsíčně, za 1 TB pak necelých 300 Kč. Úplně nejvyšší tarif s 30 TB místa stojí 8 999 Kč/měsíc.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku