Domů » Bleskovky » Lumia 650 vstupuje na český trh: Kolik si Microsoft účtuje za low-end s kovovým rámečkem?

Lumia 650 vstupuje na český trh: Kolik si Microsoft účtuje za low-end s kovovým rámečkem?

Microsoft dnes oznámil zahájení prodeje svého prozatím posledního smartphonu Lumia 650 (více informací) na českém trhu. Telefon zaujme atraktivním designem, který má na svědomí kovový rámeček kolem celého těla, bohužel jej sráží k zemi nepříliš přesvědčivá hardwarová výbava, zejména slabší procesor Qualcomm Snapdragon 212.

Lumia650_Marketing_Image-SSIM-01-1024x731

Pro potřeby systému Windows 10 Mobile by však měl jeho výkon postačovat, neboť Microsoft s tímto telefonem necílí na hráče mobilních her, ale prezentuje jej jako chytrou volbu pro vaše podnikání. Mobile. Telefon disponuje 5″ displejem, 1 GB operační paměti a rozšiřitelným vnitřním úložištěm s kapacitou 16 GB. Nad displejem se nachází 5Mpx selfie kamerka se světelností f/2.2, stejnou světelnost má i optika 8Mpx fotoaparátu na zádech.

Lumia 650 podporuje všechny u nás používané frekvence sítí LTE, v nabídce je i varianta dual SIM, která naštěstí podporu sítí LTE nepostrádá. Telefon je vybaven čipem NFC. Nabíjení vyměnitelné 2 000mAh baterie obstarává klasický microUSB konektor, na USB-C či na bezdrátové nabíjení se nedostalo.

Čeští zákazníci mohou přístroj Lumia 650 koupit u operátorů, obchodních řetězců nebo prostřednictvím elektronických obchodů za doporučenou prodejní cenu 5 999 Kč.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
39 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments