Domů » Bleskovky » Bezdrátové nabíjení na Lumii 640 XL funguje, cívku si ale musíte obstarat vlastní

Bezdrátové nabíjení na Lumii 640 XL funguje, cívku si ale musíte obstarat vlastní

Nedávno jsme psali o tom, že telefon Microsoft Lumia 640 XL skrytě podporuje bezdrátové nabíjení, což dokazovala oficiální technická dokumentace i čtveřice obnažených pinů pod zadním krytem. Uživatel diskuzního fóra serveru Windows Central Yang Hu nyní dodává důkaz, že bezdrátové nabíjení na Lumii 640 XL skutečně funguje. 

   

K vyzkoušení této funkce použil vypreparovanou indukční cívku z telefonu Nokia Lumia 920. Po prozkoumání dokumentací obou zařízení stačilo propojit ty správné kontakty a bezdrátové nabíjení bez potíží fungovalo. Dokonce bylo možné originální zadní kryt zavřít, kvůli jeho tloušťce však nabíjení probíhalo přerušovaně, což by se však dalo vyřešit jeho částečným vybroušením.

    

Nepočítáme s tím, že Microsoft začne prodávat originální kryty Lumie 640 XL vybavené indukční cívkou. Pokud jste však majitel tohoto zařízení a dostane se vám do ruky Lumia 920 (či jiný model s bezdrátovým nabíjením) na náhradní díly, neměl by být pro šikovné ruce problém Lumii 640 XL bezdrátovým nabíjením dovybavit. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. potato (neregistrovaný)

    Pokud se s tím někdo chce bastlit, tak doporučuji si sehnat kit z číny na nějaký galaxy atp.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).