Domů » Bleskovky » Lumia 520 už není nejpoužívanějším smartphonem s Windows: Který model ji nahradil?

Lumia 520 už není nejpoužívanějším smartphonem s Windows: Který model ji nahradil?

Poslední finanční výsledky Microsoftu odhalily velmi slabé prodeje Lumií (více informací), což ostatně dokazují i poslední grafy analytické společnosti AdDuplex. Žádná z nových Lumií (950, 950 XL, 650 a 550) se do grafu deseti nejpoužívanějších telefonů s Windows Phone (Mobile) nedostala, a co hůř, tento žebříček stále ovládají starší low-endové modely řad 5xx a 6xx. Nelze se tedy divit, že Microsoft na telefonech nevydělává.

1

Překvapením je nováček na postu nejpoužívanějšího smartphonu s Windows. Téměř tři roky tomuto žebříčku vládla low-endová Nokia Lumia 520, nyní však tento telefon vystřídala vůbec první Lumia ozdobená logem Microsoftu – model 535 (recenze). Ta stejně jako Lumia 520 nabídla solidní výbavu za nízkou cenu, tento telefon navíc oficiálně dostal aktualizaci na Windows 10 Mobile.

2

Nová verze mobilních Windows se ale zatím příliš neprosadila, pohání pouze 9,2 procent zařízení, přičemž aktualizovatelných modelů je zhruba 50 procent. Toto slabé číslo má na svědomí především fakt, že desítky se na starší Lumie neinstalují automaticky, ale je zapotřebí použít aplikaci Upgrade Advisor.

3

97,03 procent smartphonů s Windows pochází z dílny Nokie/Microsoftu, avšak Microsoft v současnosti vyklízí pole pro konkurenci. Otázkou je, zda se některý výrobce této nepříliš jisté díry na trhu vůbec chopí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments