Domů » Bleskovky » Lumia 1520 v ČR získává aktualizaci na Windows Phone 8.1 s aktualizací Lumia Cyan

Lumia 1520 v ČR získává aktualizaci na Windows Phone 8.1 s aktualizací Lumia Cyan

Po první vlně aktualizací systému Windows Phone na verzi 8.1, která se týkala telefonů Nokia Lumia 925 a 625, se updatu dočkává další zařízení. Je jím tabletofon Nokia Lumia 1520 (recenze); na stránkách Nokie sice ještě není o dostupnosti updatu zmínka, nicméně uživatelé našeho diskuzního fóra již své telefony úspěšně aktualizují.

  

Pro provedení aktualizace je zapotřebí mít v telefonu operační systém Windows Phone 8, v případě, že jste si dříve nainstalovali verzi 8.1 z programu Preview for Developers, je zapotřebí provést downgrade pomocí softwaru Nokia Software Recovery Tool, bohužel však při tomto kroku přijdete o všechna data v telefonu. Nechcete-li tak učinit, doporučujeme vyčkat, než Microsoft vydá opravu chyby, která způsobuje zablokování telefonu s aktivním šifrováním BitLocker.


Za screenshot děkujeme uživateli maxxz z našeho fóra

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. A nejaké info o tom kedy má byť update firmware pre HTC? či už 8x alebo 8s?

  Stále sa len hovorí o Lumiách ako by tieto dva telefóny ani neexistovali

 2. Mám Lumii 1520 z Italské distribuce Vodafone, když udělám zmíněný downgrade na verzi 8, pude mi také aktualizace na 8.1 vč. Cyanu?

 3. Rosta (neregistrovaný)

  Hurá Už to jede. Fra Distribuce.

 4. Možná bych ten nadpis trochu upravil, jelikož ta aktualizace firmwaru od Nokie se jmenuje Lumia Cyan a ne Nokia Cyan.

 5. tomas (neregistrovaný)

  Uspesne aktualizovano…..a nefunguje kamera. Ani s nokia camera, ani externi aplikaci. Po restartu telefonu sice appka nabehne ale pak se sama uzavre a kdyz se opetovne vyvola, chvili se nacita a pak vse skoci do zakladni obrazovky. Nemate nekdo podobny problem?

  • Zkus ještě hard reset.

  • Zkus jeste vydat pametovou kartu nebo zmenit docasne ukladani na vnitrni pamet, mohlo by to fotak ozivit.

  • tora85 (neregistrovaný)

   Tak problém je,ze systém po restartu nějakou dobu cte pametovou kartu,ale pak ji odpoj.Kdyz je nastaveno ukladani fotek na pametovku,tak fotak ani neotevru. Zkusil jsem hard reset ale problém s pametovkou pretrvava. Když nadtavim uladani do vnitřní paměti,pak kamera funguje. Pametovka,když je přestane systém rozeznávat tak ji nemohu odebrat.Kdyz vyberu natvrdo a pak opět vlozim,chvíli ji systém rozeznava a pak opět přestane.Je to 64gb sdxc. Před updatem bez problemu. Zkusím jeste hard reset s vyndanou pametovkou,co to udela.Nic jiného me nenapadá. Nebo pak jen downgrade.

  • tomas (neregistrovaný)

   Tak nekolikaty hard reset a i presto po restartu karta detekovana, ale za par minut uz ne. Zadna aplikace ktera ukladala data na sd kartu se neotevrela (to byl i ten fotak).

   Nicmene trivialni reseni a zatim drzi. Opetovne zformatovat sd kartu v pc. Sic uz predtim formatovana byla (sdxc 64gb musi byt exFAT 128bit), nicmene po opetovnem zformatovani zatim drzi a vse funguje.

  • Rossi (neregistrovaný)

   Mám to prakticky to samé, Nokia Lumia 1520, zdlouhavé načítání z paměťové karty (SanDisk Extrem micro SDXC UHS-I 64 Gb).U Blacku ten problém nebyl, Cyan dělá divy…,mě stačí otevřít v nastavení inteligentní úložiště a opět to načítá cosi, pro mě nepochopitelně dlouho. Ta doba by mi nevadila, času dost, ale že se zablokuje fotoaparát, tak to mi opravdu vadí. HR jsem provedl, bez aplikací a paměťovky a přesto po rozkliknutí v nastavení inteligentního úložiště to opět šrotuje…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).