Domů » Bleskovky » LTE síť O2 se rozrůstá a pokryje větší část Prahy, Brno se dočká v září

LTE síť O2 se rozrůstá a pokryje větší část Prahy, Brno se dočká v září

Síť LTE společnosti Telefónica se rozroste o Prahu. Mobilní datové připojení s rychlostí až 75 Mbps nabídne od 15. května několik desítek vysílačů v hlavním městě, a to především na území městských částí Praha 1, Praha 2, Praha 4 a Praha 10. K pokrytí dalších částí města včetně Letiště Václava Havla dojde do konce července. O2 dále uvádí, že k pokrývání Brna bude zahájeno v říjnu  2013.

LTE připojení bude k dispozici zákazníkům z řad domácností i firem v rámci stávajících tarifů Mobilního internetu. Pro aktivaci LTE bude potřeba speciální SIM karta a jeden z LTE modemů v nabídce. V tuto chvíli není možné připojení LTE využít na jedné SIM kartě společně s hlasovými službami, tato služba bude spuštěna později.

   
Takhle vypadá základnová stanice O2 s LTE vysílačem v Jesenici u Prahy

Zákazníci mají možnost vyzkoušet si technologii LTE již ž nyní v O2 Experience Centru v Obchodním centru Chodov. Telefónica využívá pro provoz LTE frekvence v pásmu 1800 MHz, které už vlastní. Vzhledem k dostupné šíři pásma je maximální teoretická rychlost stahování až 75 Mbps, odesílání 37 Mbps, odezva pak v řádech 20-30 ms.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. jb (neregistrovaný)

    Ačkovliv se zpráva rozchází s mýma informace, je určitě radostná :) Spíš pro zajímavost, fotky z vnitřku kontejneru nemáte?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).