Cena:

Loňské Xperie se možná dočkají aktualizace na Android 4.1

Pokud patříte mezi majitele smartphonů Sony z modelové řady Xperia, které byly vyrobeny v roce 2011, tak vás jistě nepotěšilo počáteční mlčení ze strany výrobce týkající se otázky aktualizace na nedávno představený Android 4.1 “Jelly Bean“. Mnozí nepochybně očekávali bezprostřední reakci, jako tomu bylo při představení verze Androidu 4.0, kdy Sony hbitě ujistilo majitele, že téměř celá řada tehdejších telefonů Xperia může počítat s brzkou aktualizací. O to větší zarmoucení přišlo před několika dny, kdy se na facebookové stránce Sony objevila informace, že s aktualizací na Android 4.1 se u modelů Xperia Arc S a Xperia Mini Pro nepočítá.

Pohoršení ze strany uživatelů na sebe nenechalo dlouho čekat a to se zřejmě stalo i důvodem, proč Sony přišlo s tvrzením, že se tato informace dostala mezi uživatele “omylem“. Nynější stanovisko společnosti k této situaci tedy zní, že v současné době její pracovníci přezkoumávají a testují, které modely z roku 2011 budou vhodné pro budoucí aktualizaci na Android 4.1 “Jelly Bean“. Proto všem majitelům nezbývá nic jiného, než doufat, že právě jejich model smartphonu bude mezi vyvolenými, na který se nejnovější Android dostane oficiální cestou. V kuloárech se též proslýchá, že konečné rozhodnutí týkající se aktualizací japonský gigant zveřejní do konce prázdnin.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.