Lokalizační štítek AirTag se stal hitem. Na obzoru se rýsuje nástupce

lokalizační štítek Apple AirTag

Lokalizační štítek AirTag se stal v loňském roce jedním z překvapení, kterým se Apple vytasil na dubnové tiskové konferenci. Od té doby si získal spoustu příznivců, ale také odpůrců, a to především z řad bezpečnostních expertů. To ovšem nemělo negativní dopad na jeho popularitu, alespoň to tvrdí známý analytik Ming-Chi Kuo.

Apple dle jeho tvrzení prodal za loňský rok 20 milionů kusů a v letošním roce stihl tento počet navýšit na 35 milionů. Kuo se na základě těchto informací domnívá, že pokud prodeje i nadále porostou tímto tempem, mohli bychom se brzy dočkat nástupce.apple airtagNepřehlédněte

Nepodceňujte maličký AirTag! Fotografovi z Austrálie zachránil výbavu za 165 tisíc

Čím by se AirTag 2 mohl pochlubit a zaujmout potenciální zákazníky? Podle některých raných spekulací a uniklých patentů třeba dobíjecí baterií, která by nahradila knoflíkovou CR2032. Dále bychom se mohli dočkat senzoru pohybu, jenž by mohl být využíván pro rozšířenou a virtuální realitu, s níž má Apple do budoucna velké plány.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku