Logitech Combo Touch: s tímto krytem vypadá iPad Pro jako Surface Pro

Logitech Touch Combo 4

Apple včera oživil své tablety iPad Pro, ovšem příslušenství ponechal stejné jako u minulé generace, nepočítáme-li novou barevnou variantu klávesnicového krytu Magic Keyboard. Tento kryt tak stále stojí hromadu peněz, váží víc než samotný tablet, má titěrný touchpad a poměrně omezené možnosti naklonění displeje. Společnost Logitech naštěstí nabízí vlastní variantu, která výše uvedené nedostatky odstraňuje, a navíc stojí méně.

Logitech Combo Touch

Řešení Logitech Combo Touch dokáže přeměnit iPad Pro na zařízení typu Microsoft Surface Pro. Příslušenství se skládá ze dvou částí – obalu na tablet s výklopným stojánkem a klávesnicového krytu displeje. Obě části mají povrch z tkané látky, která dobře vypadá a bude pohodlná na omak. Horní část krytu je vybraná a umožňuje magnetické připojení a nabíjení pera Apple Pencil.

Logitech Touch Combo 1

Stojánek obalu umožňuje vyklopení v úhlu 20 až 60°, čímž nabízí nepřeberné možnosti při používání. Díky tomu, že naklápění je řešeno stojánkem umístěným za tabletem, nemusel výrobce omezovat prostor pro klávesnici; najdete na ní 6 řad kláves (včetně řádku funkčních kláves) a poměrně rozměrný klikatelný touchpad, údajně největší, který kdy Logitech vyrobil.

logitech

Klávesnicová část se připojuje k chytrému konektoru na těle tabletu, ze kterého si zároveň bere energii; není tak potřeba ji dobíjet zvlášť. Jednotlivé klávesy jsou rovnoměrně podsvícené v 16 úrovních.

Levnější než Magic Keyboard

Logitech Combo Touch lze aktuálně zakoupit pro starší iPady, brzy však půjde do prodeje varianta podporující nejnovější generaci. Varianta pro menší 11“ verzi přijde na 199 USD (asi 4 300 korun bez DPH), u většího 12,9“ iPadu Pro zaplatíte 230 USD (asi 5 tisíc korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku