Domů » Bleskovky » Log na stránkách Samsungu naznačuje, že korejský výrobce letos chystá třetí Windows Phone

Log na stránkách Samsungu naznačuje, že korejský výrobce letos chystá třetí Windows Phone

Letos rozhodně bude v táboře Windows Phone rušno, kromě nové verze systému očekáváme i řadu nových zařízení, ať od nových partnerů, tak i od těch stávajících. Prozatím svá želízka v ohni představila Nokia (modely Lumia 930 a 630/635) a také Samsung, který již od příštího týdne začne prodávat exkluzivně u amerického operátora Verizon novinku s názvem ATIV SE. Kromě toho se začalo spekulovat o modelu ATIV Core, který se má stát zástupcem střední třídy Samsungu v rodině Windows Phone a nyní se přímo na stránkách samsungmobile.com objevil log, který naznačuje příchod dalšího zařízení.

 

Tím má být model vyvíjený pod kódovým označením SM-W350F. Z parametrů v logu lze vyčíst informace, že na telefonu běží systém Windows Phone 8.1 (podle prohlížeče Internet Explorer 11), narozdíl od ATIVu SE, který pohání prozatím aktuální verze s číslem 8. Kromě verze systému také víme, že budoucí zařízení od Samsungu bude mít displej s rozlišením WVGA (480 × 800 pixelů) a podporu nejrychlejších sítí HSDPA a LTE.

 

Z rozlišení displeje lze odhadovat, že se bude jednat o levné zařízení, které by mohlo konkurovat právě Lumii 635, která rovněž nabízí podporu LTE. Necháme se překvapit, jakými zařízeními s Windows Phone nás nejen Samsung, ale i ostatní výrobci, letos zaplaví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Jen houšť. Ač androiďák, budu rád za jakoukoliv silnou konkurenci. Jestli bude Google dál dementnět a každou další verzí Androidu bude uživatelům házet klacky pod nohy (viz. KItKat a zákaz zapisování aplikacím na SD kartu, s klidným svědomím přejdu na WP, kde je trend opačný. Tedy u mě by byla podmínka, že by to musela být alternativa Note 3 :)

    • Jsem na tom dost podobně. Ačkoli od Samsungu to asi také nebude, přeci jen je jejich konstrukční kvalita dost nízko…

      Prostě všichni směřujeme do Lumií nebo movitější do iPhone?:-)

    • Lumia 1520 ti připadá levná, že by museli movitější kupovat iPhone? :-P

    • mceza: To je fakt:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).