Domů » Bleskovky » Log na stránkách Samsungu naznačuje, že korejský výrobce letos chystá třetí Windows Phone

Log na stránkách Samsungu naznačuje, že korejský výrobce letos chystá třetí Windows Phone

Letos rozhodně bude v táboře Windows Phone rušno, kromě nové verze systému očekáváme i řadu nových zařízení, ať od nových partnerů, tak i od těch stávajících. Prozatím svá želízka v ohni představila Nokia (modely Lumia 930 a 630/635) a také Samsung, který již od příštího týdne začne prodávat exkluzivně u amerického operátora Verizon novinku s názvem ATIV SE. Kromě toho se začalo spekulovat o modelu ATIV Core, který se má stát zástupcem střední třídy Samsungu v rodině Windows Phone a nyní se přímo na stránkách samsungmobile.com objevil log, který naznačuje příchod dalšího zařízení.

 

Tím má být model vyvíjený pod kódovým označením SM-W350F. Z parametrů v logu lze vyčíst informace, že na telefonu běží systém Windows Phone 8.1 (podle prohlížeče Internet Explorer 11), narozdíl od ATIVu SE, který pohání prozatím aktuální verze s číslem 8. Kromě verze systému také víme, že budoucí zařízení od Samsungu bude mít displej s rozlišením WVGA (480 × 800 pixelů) a podporu nejrychlejších sítí HSDPA a LTE.

 

Z rozlišení displeje lze odhadovat, že se bude jednat o levné zařízení, které by mohlo konkurovat právě Lumii 635, která rovněž nabízí podporu LTE. Necháme se překvapit, jakými zařízeními s Windows Phone nás nejen Samsung, ale i ostatní výrobci, letos zaplaví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ZiChius
Uživatel
ZiChius

Jen houšť. Ač androiďák, budu rád za jakoukoliv silnou konkurenci. Jestli bude Google dál dementnět a každou další verzí Androidu bude uživatelům házet klacky pod nohy (viz. KItKat a zákaz zapisování aplikacím na SD kartu, s klidným svědomím přejdu na WP, kde je trend opačný. Tedy u mě by byla podmínka, že by to musela být alternativa Note 3 :)

uni
Uživatel
uni

Jsem na tom dost podobně. Ačkoli od Samsungu to asi také nebude, přeci jen je jejich konstrukční kvalita dost nízko…

Prostě všichni směřujeme do Lumií nebo movitější do iPhone?:-)

mceza
Uživatel
mceza

Lumia 1520 ti připadá levná, že by museli movitější kupovat iPhone? :-P

uni
Uživatel
uni

mceza: To je fakt:)