Domů » Bleskovky » LMcable: Konečně kabel, který spojí Lightning a MicroUSB konektor v jeden

LMcable: Konečně kabel, který spojí Lightning a MicroUSB konektor v jeden

Vybití mobilu uprostřed dne není v době velkého výkonu a malých baterií ničím neobvyklým. Výrobci pomalu začínají osazovat své přístroje bateriemi s větší kapacitou, což je rozhodně dobrý směr. Když už se ale telefon vybije a nemáte u sebe nabíječku, můžete si ji od někoho půjčit – pokud však nemáte iPhone s Lightning konektorem a váš kolega zařízení, které má MicroUSB konektor, nebo naopak, jelikož konektory do sebe nepasují. To se však brzy změní.

lmcable

Na Kickstarteru nyní běží kampaň, ve které můžete podpořit LMcable, který spojil oba konektory v jedno – jak MicroUSB, tak Lightning. S jedním kabelem tedy dobijete jak iPhony, tak i smartphony, powerbanky a další příslušenství, které se pyšní MicroUSB  konektorem.

Koncovka kabelu je vyřešena tak, že z jedné strany je právě konektor pro jablečná zařízení, při otočení o 180° zase dobijete ta ostatní. Celkový dojem je umocněn ještě prémiovým provedením -dráty totiž nejsou zabaleny v obyčejné gumě, ale v kůži, ke které výrobce dodá ještě kožený pásek se sponou pro jednodušší uložení kabelu. Pokud však hnědá barva není vaše oblíbená, budou k dispozici další tři provedení.

lmcable1

Kampaň na Kickstarteru dosud vynesla inovátorům téměř 130 000 australských dolarů, přičemž původně žádali pouze o 5000 dolarů. Pokud máte o kabel zájem, nejlevněji vás vyjde na 21 australských dolarů, tedy na zhruba 380 Kč a k prvním zájemcům by se měl dostat v polovině dubna. Malou nevýhodou může být, především pro uživatele iPhonů to, že konektor nebude oboustranný a spolu s rozmachem USB Type-C možná bude za rok potřeba objednat nový kus.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments