LIXIL Satis: Chytrá toaletní mísa ovládaná telefonem s Androidem

Spojení chytrého telefonu a toalety se může zdát přinejmenším humorné. Ne však v Japonsku, kde své toalety vnímají s tou největší vážností. Ve většině japonských domácností se totiž nalézají relativně sofistikované toaletní zařízení se zabudovaným vyhříváním, bidetovou sprškou či teplovzdušným fukarem. Bylo tedy pouze otázkou času, kdy se technologicky bohatá země vycházejícího slunce rozhodne svou intimní očistu skloubit se současnými smartphony.

První vlaštovku se do světa rozhodla vypustit společnost LIXIL. Tento konkrétní model toaletní mísy budoucnosti nese označení Satis. K ovládání všech pokročilých funkcí poslouží jakýkoliv smartphone vybavený operačním systémem Android a modulem pro Bluetooth. Po spárování s mobilním zařízením si budete moci skrze vestavěné reproduktory vychutnat například svou oblíbenou muziku, zvedat či pokládat sedák, ovládat bidet a dokonce i sledovat spotřebu vody a energie.

Dodávaná aplikace disponuje i jakýmsi deníkem činnosti, což může ve finále posloužit jako zajímavá zdravotní pomůcka. Chytrá toaletní mísa LIXIL Satis se do prodeje dostane začátkem příštího roku a díky široké prodejní síti výrobce si ji budou moci pořídit zákazníci po celém světě za doporučenou cenu 4500 USD (zhruba 87 500 Kč). Kreativní smýšlení japonských inženýrů opravdu nezná žádných mezí a proto bude nesmírně zajímavé sledovat, čím nás překvapí příště.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku