Sledujte nás na YouTube

LightPad: Projekce obrazu ze smartphonu na větší plochu

Dnešní smartphony nabízejí uživatelům úhlopříčky displejů atakující hranici 5″, nicméně jsou situace kdybychom uvítali ještě větší zobrazovací prostor. S možným řešením přišla společnost QP Optoelectronics, která představila svoje nové zařízení nesoucí název LightPad. V podstatě se jedná o příslušenství pro mobilní telefony, jehož hlavním úkolem je přenést obraz ze smartphonu na větší zobrazovací plochu. V rozevřeném stavu nabídne LightPad 11″ displej a plnohodnotnou klávesnici. Zařízení lze se smartphonem propojit skrze MHL nebo HDMI konektor. Přenášení obrazu obstarává pico projektor, který funguje ve dvou režimech. V prvním případě lze použít promítání na 11″ displeji, což je vhodné například pro sledování filmů či hraní her v dopravních prostředcích.

-

Pokud však zatoužíte po ještě větší úhlopříčce, je možné použít takzvaný zadní režim, kdy projektor přenáší obraz na zeď. V tomto režimu lze dosáhnout již královské úhlopříčky 40″. Doba se kterou si LightPad vystačí bez elektrické zásuvky, se pohybuje na hranici pěti hodin. Příjemné jsou i rozměry (257 x 208 x 12 mm) a hmotnost činící 550 gramů. Co však nepotěší je rozlišení, které je pouhých 854 x 480 pixelů. Výrobce se však dušuje, že druhá generace projektoru bude již disponovat rozlišením 1280 x 720 pixelů. Oficiálního představení se LightPad dočká na veletrhu CES 2012, který se již tradičně koná na začátku ledna v Las Vegas.

Zdroj: Engadget

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. fbio (neregistrovaný)

  Tak to si počkám na třetí generaci, která by mohla mít i fullHD. Přecejenom to není doplněk k telefonu na rok, ale budu chtít aby vydrželo delší dobu….

 2. hasufeal (neregistrovaný)

  blbosť prveho stupňa odsúdená k neúspechu. a ten obraz vypadá fakt “kvalitne”. nechcem to vidieť na stene

 3. Ip Man (neregistrovaný)

  No já bych neřek že se jedná o žhavou novinku, protože to už tady přeci jednou bylo ! A přišel s tím kdo jiný než lídr v mobiních technologiích výrobce Samsung. Ten již na Mobile World Congress v roce 2009 ! uvedl smartphone Samsung i7410, který měl do těla telefonu integrovaný malý projektor (I7410 je značení pro evropský trh, W7900 pro asijský). Šlo o DLP Pico projektor od Texas Instruments.

 4. chris8 (neregistrovaný)

  Tak schválně, jaká bude cena :) ..

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *