Domů » Bleskovky » Lidé na veřejnosti nepoužívají Siri, Google Now ani Cortanu, protože se stydí

Lidé na veřejnosti nepoužívají Siri, Google Now ani Cortanu, protože se stydí

V poslední době se přední společnosti jako Microsoft, Google nebo Apple zaměřují na osobní asistentky v našich telefonech. Ty mají prohloubit uživatelský zážitek z používání systému. Jenže jak se ukázalo, lidé mají problém s tím, aby na veřejnosti vytáhli telefon a začali něco svým digitálním otrokům diktovat. Většina lidí nemá problém s někým na veřejnosti telefonovat, ale diktovat něco neživé bytosti je už věc jiná, alespoň z pohledu psychologie.

Aktuálně mají uživatelé systému Android k dispozici Google Now, uživatelé Windows 10 Cortanu a zákazníci Applu zase Siri. Všichni tito asistenti, respektive asistentky, dokáží v základu to samé, a to naslouchat příkazům svého pána. Nový průzkum ukázal, že ač si je naprostá většina uživatelů, konkrétně 98 %, vědoma, že má ve svém telefonu svou vlastní asistentku, která víceméně splní každý jeho rozkaz, lidé ji nepoužívají.

Fotolia_95509194_Subscription_Monthly_M-1200x400

Výsledky průzkumu říkají, že pouze 3 % všech dotázaných uživatelů iPhonů používají asistentku na veřejnosti, narozdíl od využívání Siri při jízdě autem, kde ji používá 62 % uživatelů. Autoři průzkumu dále tvrdí, že se lidé jednoduše na veřejnosti stydí svou asistentku používat, a že je pro ně mnohem lepší si s ní „povídat“ například doma, kde ji používá až 39 % uživatelů. Dalším důvodem je i možné vyrušování svých spolupracovníků, asistentku Siri proto v zaměstnání používá pouhé 1,3 % lidí.

Dlužno dodat, že průzkum vypracovaný společností Creative Strategies probíhal pouze na území Spojených států. Paradox je, že údajně právě Američané jsou zvyklí vést své hovory poměrně hlasitě nehledě na to, že jsou na veřejnosti či nikoliv. Výzkum by proto v různých částech světa vycházel odlišně.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments