LG WCP-300: Nejmenší bezdrátová nabíječka na světě (MWC 2013)

Na stánku společnosti LG je k vidění i spousta zajímavého příslušenství pro mobilní zařízení. Jedním z nich je i nově představená bezdrátová nabíječka WCP-300. Ta má tvar nízkého válce o průměru 6,9 centimetru, což z ní automaticky činí nejměnší nabíječku tohoto druhu na světě. Připojení do elektrické sítě pak probíhá skrze klasický microUSB konektor.

K nabíjení smartphonů je využíváno elektromagnetické indukce s podporou mezinárodního standardu Qi. To by tedy mělo zaručit bezproblémový přenos energie do většiny současných telefonů (například Nexus 4), které podporují bezdrátové napájení. O ceně a dostupnosti na mezinárdním trhu jsme se bohužel nic bližšího nedozvěděli, nicméně jeden z vystavovatelů nám naznačil, že by se tak mohlo stát v druhé polovině letošního roku.

-

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku