Domů » Bleskovky » LG Watch Urbane přijdou ve vylepšené verzi s podporou LTE a NFC plateb

LG Watch Urbane přijdou ve vylepšené verzi s podporou LTE a NFC plateb

LG v minulém týdnu představilo atraktivně vypadající hodinky LG Watch Urbane, hardwarovou výbavou a patrně i výdrží baterie se tento model nijak neliší od modelu LG G Watch R, jedná se skutečně pouze o změnu v designu. Přestože tyto hodinky ještě není možné zakoupit, LG již představilo jejich vylepšenou verzi, která přichází s přímou podporou sítí LTE.

  

Díky tomu bude možné tyto hodinky využít pro hovory, pouze však skrze VoLTE. Provoz v síti LTE pochopitelně zvedne spotřebu energie, z tohoto důvodu korejský výrobce sáhl ke zvýšení kapacity baterie ze 410 mAh na 700 mAh. Narostla také velikost operační paměti na rovný jeden gigabajt a počet hardwarových tlačítek se rozrostl z jednoho na tři. Ostatní hardwarová výbava zůstává poplatná původnímu modelu – OLED displej má úhlopříčku 1,3 palce, procesorem je Qualcomm Snapdragon 400 a vnitřní úložiště má kapacitu 4 GB.

Senzorová výbava také rozhodně ostudu neudělá, nechybí gyroskop, akcelerometr, elektronický kompas, barometr, snímač tepové frekvence a GPS. K dispozici je i NFC pro využití hodinek při mobilních platbách bez nutnosti použít mobilní telefon. Platforma Android Wear ale není na tuto funkci připravena, stejně tak prozatím nepodporuje provoz zařízení v operátorských sítích. Buď má LG k dispozici novější verzi softwaru nebo tato verze hodinek běží na webOS, použitý systém bohužel LG neuvádí.

  

LG své nové hodinky ukáže příští týden na veletrhu MWC, kde bychom se měli dozvědět i cenu a dostupnost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  „…Platforma Android Wear ale není na tuto funkci připravena, stejně tak prozatím nepodporuje provoz zařízení v operátorských sítích. Buď má LG k dispozici novější verzi softwaru nebo tato verze hodinek běží na webOS, použitý systém bohužel LG neuvádí.“

  Podla MM.cz tam nie je Android Wear.

 2. Ascension (neregistrovaný)

  tož co jsem četl tak by měl mít jako první WebOS místo android wear

 3. pekne, vďaka OLEDu je displej skutočne okrúhly a vyzerajú celkom elegantne(hlavne oproti tej bižuterii od Applu).

  Škode že výdrž bude k h….

 4. Lukecz (neregistrovaný)

  Proč jenom nezvedli kapacitu baterie, to by mi stačilo ke koupi…

 5. Silver (neregistrovaný)

  Když narozdíl od ostatních hodinek mají 700 mAH příště cti

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).