Cena:

LG Watch Urbane přijdou ve vylepšené verzi s podporou LTE a NFC plateb

LG v minulém týdnu představilo atraktivně vypadající hodinky LG Watch Urbane, hardwarovou výbavou a patrně i výdrží baterie se tento model nijak neliší od modelu LG G Watch R, jedná se skutečně pouze o změnu v designu. Přestože tyto hodinky ještě není možné zakoupit, LG již představilo jejich vylepšenou verzi, která přichází s přímou podporou sítí LTE.

  

Díky tomu bude možné tyto hodinky využít pro hovory, pouze však skrze VoLTE. Provoz v síti LTE pochopitelně zvedne spotřebu energie, z tohoto důvodu korejský výrobce sáhl ke zvýšení kapacity baterie ze 410 mAh na 700 mAh. Narostla také velikost operační paměti na rovný jeden gigabajt a počet hardwarových tlačítek se rozrostl z jednoho na tři. Ostatní hardwarová výbava zůstává poplatná původnímu modelu – OLED displej má úhlopříčku 1,3 palce, procesorem je Qualcomm Snapdragon 400 a vnitřní úložiště má kapacitu 4 GB.

LG Watch Urbane : Official Product Video (Trailer)

Senzorová výbava také rozhodně ostudu neudělá, nechybí gyroskop, akcelerometr, elektronický kompas, barometr, snímač tepové frekvence a GPS. K dispozici je i NFC pro využití hodinek při mobilních platbách bez nutnosti použít mobilní telefon. Platforma Android Wear ale není na tuto funkci připravena, stejně tak prozatím nepodporuje provoz zařízení v operátorských sítích. Buď má LG k dispozici novější verzi softwaru nebo tato verze hodinek běží na webOS, použitý systém bohužel LG neuvádí.

  

LG své nové hodinky ukáže příští týden na veletrhu MWC, kde bychom se měli dozvědět i cenu a dostupnost.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.