Domů » Bleskovky » LG Watch Urbane: Android Wear s kruhovým číselníkem v luxusním kabátku

LG Watch Urbane: Android Wear s kruhovým číselníkem v luxusním kabátku

Mobile World Congress v Barceloně začíná až za 14 dní, někteří výrobci mobilních zařízení však nebudou chtít se svými novinkami zapadnout v davu a na chystané kousky z vlastní dílny nás navnadí už v následujících dnech. Korejské LG se kupříkladu rozhodlo nečekat na ostatní konkurenty a na svých stránkách odhalilo své chystané hodinky Watch Urbane již nyní.

  

Ve znamení luxusu

Design hodinek s kruhovým displejem je opět něco blíže klasickým hodinkám, málokdo by vás s tímto kouskem na ruce označoval za geeka, ostatně LG ve své tiskové zprávě uvádí, že tento model je určen spíše pro sofistikovaného a kosmopolitního nositele. Eleganci hodinek zajišťuje tenký profil a provedení z nerezové oceli ve zlaté nebo stříbrné variantě s klasickým vyměnitelným 22 milimetrovým řemínkem. Ten v balení bude vyroben z prošívané kůže.

  

Pod kapotou Snapdragon 400 a 512 MB RAM

Hardwarová výbava, která činí hodinky chytrými, je v podstatě totožná s G Watch R (recenze). Veškerá interakce probíhá na 1,3″ OLED displeji s rozlišením 320 × 320 pixelů, na němž běží známé prostředí systému Android Wear. O výkon se stará čipset Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz ve spolupráci s 512 MB operační paměti. Vnitřní úložiště, například pro nahrávání hudebních souborů pro poslech při sportování, činí 4 GB a není možné jej nijak rozšířit.

  

Pochopitelně nechybí ani řada senzorů, které najdou využití zejména při sportování – 9osý gyroskop/akcelerometr/kompas, barometr nebo monitor srdeční aktivity. Pot nebo déšť by hodinkám vadit neměli, jejich odolnost bude podepřena certifikací IP67. O výdrž se postará baterie o kapacitě 410 mAh, můžeme tedy očekávat prakticky stejný „dojezd“ jako u G Watch R. Kompatibilita bude zajištěna se všemi zařízeními s Androidem 4.3 a vyšším. 

  

Posledním známým údajem jsou rozměry – 45,5 × 52,2 × 10,9 mm, na informace o dostupnosti a ceně si musíme počkat na veletrh MWC, kde bude LG svoji novinku prezentovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Silver (neregistrovaný)

    Jestli bude i hezká cena tak bych si možná koupil nové hodinky :D

  2. Peta (neregistrovaný)

    Musí se nechat, ze když Apple přijde s ojedinělým nápadem, konkrétně prodává Watch jako módní doplněk, tak se toho chytne většina značek…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).