Domů » Bleskovky » Druhá edice LG Watch Urbane dostává přímou podporu LTE, jemnější displej a pořádnou baterii

Druhá edice LG Watch Urbane dostává přímou podporu LTE, jemnější displej a pořádnou baterii

 LG dnes kromě smartphonu V10 se dvěma displeji představilo i druhou generaci chytrých hodinek LG Watch Urbane. Výrobce ji pojmenovává jako LG Watch Urbane 2nd Edition, změny se odehrály jak v designu, tak pod kapotou. Hodinky vůbec poprvé pohání speciální edice Android Wear s podporou operátorských sítí. 

Spravedlivější by bylo novinku srovnávat s LG Watch Urbane LTE, neboť nové hodinky přímo podporují 3G a LTE sítě, a jsou schopné pracovat zcela nezávisle na smartphonu. Dokáží zastat jeho funkce (včetně hlasitého telefonování) v situacích, kdy může telefon v kapse překážet, například při sportování. Kromě podpory operátorských sítí navíc disponují konektivitou Wi-Fi a Bluetooth 4.1, spárování je možné se smartphony s Andoridem a iOS.

Displej hodinek narostl z 1,3″ na 1,38″ a vzrostlo i jeho rozlišení na 480 × 480 pixelů (348 ppi). Technologie P-OLED zůstává stejná, kromě dotykového displeje lze hodinky ovládat trojicí tlačítek na pravé straně hodinek. Jedno slouží pro přístup k rychlým klávesovým zkratkám, druhé otevře aplikaci LG Health a třetí otevře seznam všech aplikací. Na úvodní obrazovku si budete moci vybrat jeden z 16 číselníků.

  

Hodinky pohání procesor Qualcomm Snapdragon 400, opírá se o 768 MB operační paměti, vnitřní úložiště zůstává 4GB. Senzorová výbava zahrnuje akcelerometr, gyroskop, kompas, barometr, GPS a PPG senzor pro měření srdeční aktivity, monitorování spánku, hladiny stresu apod. Tělo hodinek o průměru 44,5 mm je vyrobeno z nerezové oceli, řemínky jsou vyrobeny z hypoalergenního elastomeru.

  

LG Watch Urbane 2nd Edition mají poměrně výraznou tloušťku – 14,2 mm, může za to především baterie o kapacitě 570 mAh, která má hodinky udržet při životě jeden den. Neustále připojení k síti si v tomto případě vybírá svoji daň. Zaručena je odolnost vůči vniknutí vody a prachových částic s certifikací IP67.

  

Hodinky půjdou do prodeje v první vlně ve Spojených státech a v Jižní Koreji, Evropa se dočká později. Cenu LG prozatím nezveřejnilo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. BackPa (neregistrovaný)

    Cenu odhaduju kolem 10k. Ale je fajn, že ty hodinky stále vyrábí více firem a častěji, aspoň to zlevní a snad se časem dočkáme i inovace – aku v řemíncích.

  2. Vypadají dost dobře. Až bude výdrž baterie týden, pak budou mít smysl.

    Já nejsem z těch co by si počítali denní kroky a nebo měřili jak spí. To přeci zjistím ráno i bez hodinek. Každopádně mi nejde do hlavy jak bych mohl hodinky celý den používat a pak měřit aktivitu spánku když hodinky vydrží max jeden den? :-))) Kdy je budu nabíjet?

  3. Tomas (neregistrovaný)

    Pro me jsou hodinky spise modnim doplnkem ukazujici urc. styl jejich nositele (predevsim muze). Radeji si koupim kvalitni „bezne“ hodinky od znamych znacek, nez podobne kravinky, ktere se musi nabijet kazdy den, a ktere navic vypadaji jako hracky pro deti i kdyz stoji X tisic…

  4. Super hodinky, mnoho funkcí jedny z nejlepšíchna trhu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).