Domů » Bleskovky » LG Watch Sport a Style: první hodinky s Android Wear 2.0 vyvíjené pod taktovkou Google

LG Watch Sport a Style: první hodinky s Android Wear 2.0 vyvíjené pod taktovkou Google

9. února by měl být vypuštěn největší update v historii hodinkové platformy Android Wear s pořadovým číslem 2.0. Tato aktualizace se má týkat několika stávajících modelů (více informací), její příchod však doprovodí i zbrusu nové kousky. Dříve se spekulovalo, že své první referenční hodinky pro Android Wear 2.0 představí přímo Google, nakonec však většinu práce obstará společnost LG.

Od ní se podle @evleaks dočkáme dvou nových modelů LG Watch Sport a Watch Style vyvíjených v úzké spolupráci právě s Googlem. Než se podíváme na jejich odlišnosti, pojďme si popsat, co budou mít oba modely společné.

lg_watch_2017

Dočkáme se kovových těl s kruhovými displeji, přičemž inspirací v ovládání se staly Apple Watch – displeje budou citlivé na tlak, na těle hodinek navíc najdeme otočnou korunku. Oba modely také nabídnou zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu. Chybět nebude konektivita zastoupená Wi-Fi a Bluetooth a kompatibilita nejen s Androidem, ale i s iOS.

LG Watch Sport

Vlajkovým modelem má být překvapivě sportovní edice, která dostane o něco lepší výbavu než jeho stylový bratříček. Hodinky dostanou plastický OLED displej s úhlopříčkou 1,38 palce a rozlišením 480 × 480 pixelů, 768 MB RAM a interní paměť 4 GB. Do těla o tloušťce 14,2mm se vejde akumulátor o kapacitě 430 mAh, chybět nebude snímač srdečního tepu a podpora 3G a LTE sítí společně s GPS a NFC. Hodinky budou odolné s certifikací IP68 a budou nabízeny v titanové a tmavě modré barvě.

LG Watch Style

Menší model dostane o poznání tenčí tělo o tloušťce 10,8 mm, díky čemuž také poklesne kapacita akumulátoru na 240 mAh. Menší bude i displej o úhlopříčce 1,2palce a rozlišení 360 × 360 pixelů, a také kapacita operační paměti 512 MB. V oblasti konektivity si budeme muset vystačit s Wi-Fi a Bluetooth, chybět bude NFC, GPS a dokonce i snímač srdečního tepu. Stylová edice bude odolná podle normy IP67 a bude nabízena v titanové, stříbrné a zlaté barvě.

Dostupnost

Chystané hodinky mají být na americkém trhu dostupné druhý den po představení, tedy 10. února, kdy se dostanou na náš trh a za jakou cenu, je prozatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Toto vyzerá už hnusne na obrázku to bôž na živo…

  2. Nechápu politiku výrobců dělat z hodinek telefon a cpát do nich slot na simku. LG Watch Sport vypadali dobře, škoda toho slotu, zbytečně naroste velikost. Ještě tam můžou dát kameru a rovnou to prodávat na aliexpresu.
    Pořád čekám na hodinky s wear, ale tyhle to určitě nebudou. Nemožný, smutný a na nic.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).